Úvodem Fendrych připomíná případ 31letého Jiřího Kantora z Kraslic, který dostal tříletý trest s podmíněným odkladem na zkušební dobu pěti let. Důvodem byla Kantorova podpora vraha Brentona Harrisona Taranta, který loni na Novém Zélandu zastřelil 51 lidí a další desítky věřících zranil.
„Svoboda projevu se na podporu a propagaci terorismu nevztahuje. Když sledujete sociální sítě, uvědomíte si, že to asi leckdo neví. Po masakru v Christchurchi se objevilo více lidí oslavujících tu zrůdnost. Ministr vnitra Jan Hamáček pak v tweetu ujistil veřejnost, že se policie ‚věnuje všem aktivitám, které by se daly vykládat jako schvalování trestného činu, pečlivě je prověřuje a zajišťuje důkazy pro případné trestní řízení‘. Šéf policie Jan Švejdar tweetoval: ‚Žádné projevy souhlasu s terorismem, extremismem nebo podněcování nenávisti nebude policie tolerovat. Máme celou řadu nástrojů, jak pachatele tohoto druhu trestné činnosti odhalovat…‘," popsal Švejdar s tím, že rozsudek nad Kantorem to dokazuje. Sám Kantor je nyní šťastný, jak to dopadlo a odvolávat se nebude. Dle jeho slov to byla frajeřina.
„Frajeřina? Ne. Bylo to veliké svinstvo. A facebook za to nemůže, facebook to nenapsal, jen nabídl prostor, kde se Kantor mohl vyjádřit,“ míní Fendrych a ptá se, kdo za to tedy může.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef