Švýcarsko dnes: Nechcete kvůli islámu plavat? Nedostanete občanství!

30.06.2016 16:24

Prezident švýcarského úřadu pro udělování občanství Stefan Wehrle novinářům potvrdil, že byla zamítnuta žádost o udělení občanství dvěma muslimským dívkám, které se v Basileji odmítly z náboženských důvodů zúčastnit povinné výuky plavání. V zemi je totiž důsledně prosazován princip, že integrace do společnosti je důležitější než osobní víra. Ve stejném duchu se vyjadřují i švýcarské soudy.

Švýcarsko dnes: Nechcete kvůli islámu plavat? Nedostanete občanství!
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě
reklama

Každý člověk, který chce získat švýcarské občanství, musí prokázat, že je odhodlán plnit všechny povinnosti, které jsou s tímto občanstvím spojeny. V Basileji je povinnou součástí výuky i plavání, a pokud se kdokoli odmítá účastnit povinné výuky z náboženských důvodů, nemůže být švýcarským občanem.

„Ten, kdo nesplňuje tyto podmínky, porušuje zákon, a proto mu nemůže být uděleno občanství,“ řekl Wehrle podle serveru The Local. Českým čtenářům přinesl informaci server Echo24.cz.

Sluší se dodat, že v minulosti řešily švýcarské soudy případy, kdy rodiče neposílali své děti na povinné plavání a dostali za to pokutu. Dosud to ale nebyl důvod k zamítnutí žádosti o občanství, takže se z toho do budoucna může stát důležitý precedens.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš zavírá obchody a omezuje pohyb občanů

12:40 Babiš zavírá obchody a omezuje pohyb občanů

V souvislosti s koronavirovou epidemií dochází v Česku k dalším omezením. Opatření proti covidu-19 z…