Sype se vám to, pane Kalousku. Z TOP 09 vystoupila další zastupitelka. A na cestu řekla: Už s nimi nechci mít nic společného

15.10.2014 13:55 | Zprávy
autor: vam, čtk

Z TOP 09 odchází pražská radní za TOP 09 Eva Vorlíčková a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma, který v roce 2010 vedl vítěznou kandidátku TOP 09 v Praze. Ve sporech uvnitř strany, které dnes eskalovaly odchodem primátora Tomáše Hudečka a předsedy pražské TOP 09 Jiřího Vávry, se oba shodně staví na stranu primátora. Podle informací ČTK se k odchodu chystají i další členové.

Sype se vám to, pane Kalousku. Z TOP 09 vystoupila další zastupitelka. A na cestu řekla: Už s nimi nechci mít nic společného
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček

Tůma ČTK potvrdil svůj odchod v textové zprávě. Vorlíčková v rezignačním dopise, který má ČTK k dispozici, uvedla, že s nechutí sleduje dění uvnitř TOP 09. Hudeček a jeho rival Vávra rezignovali na členství ve straně dopoledne. Vedení strany jejich rezignaci přijalo.

Vorlíčková už nechce mít s TOP 09 nic společného

„S politickou stranou, jejíž vedení bagatelizuje `náhodná setkání` svých vlivných členů s pověstnými pražskými kmotry, nechci mít nadále nic společného," uvedla Vorlíčková v dopise.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný účet šel po Rakušanovi. Pak proti němu zasáhl Seznam

8:11 Tajemný účet šel po Rakušanovi. Pak proti němu zasáhl Seznam

Začalo to odkrýváním miliardových armádních a policejních zakázek, teď se rozhořela otevřená „válka …