Syřana, který zaútočil na dva muže s jarmulkou, Němci odsoudili. Ale hned odešel na svobodu

25.06.2018 22:05 | Zprávy

Devatenáctiletého Syřana německý soud dnes shledal vinným z urážky a ublížení na zdraví za to, že v dubnu v berlínské městské části Prenzlauer Berg napadl dva mladíky s jarmulkou na hlavě. Obžalovaný stanul před soudem pro mládež a dostal čtyři měsíce takzvaného arestu, tedy výchovného trestu odnětí svobody, který se ukládá osobám do jednadvaceti let. Vzhledem k tomu, že byl před vynesením rozsudku ve vazbě, trest si ale již odpykal a po ukončení líčení se dostal na svobodu.

Syřana, který zaútočil na dva muže s jarmulkou, Němci odsoudili. Ale hned odešel na svobodu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá policie

Následující rok bude mladý Syřan pod výchovným dohledem, informovala agentura DPA. Mladík byl v době činu údajně pod vlivem marihuany. Minulý týden se přiznal, že dva mladé muže napadl a uštědřil jim několik ran opaskem od kalhot. Celý útok si jeden z napadených natočil na mobilní telefon a případ pak vyvolal pozdvižení v celém Německu. Incident odsoudila řada politiků včetně kancléřky Angely Merkelové, která ho označila za hroznou událost, uvedla ČTK.

Na videu zachycujícím jeho čin křičí „žide!“, u soudu ale prohlásil, že k židům necítí nenávist. Na mnoha místech se pak následně konaly pochody na výraz solidarity se židy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Proč a na čem přesně nenašla tato vláda shodu ohledně RUD?

A nemyslíte, že jste jako STAN pro změnu mohli udělat víc? Proč jste víc netlačili na férové nastavení? To že teď podepisujete ústavní stížnost je podle mě jen potvrzení vašeho selhání. Co mi na to řeknete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jak to Hrušínský může vypustit z h*by.“ Vyskočil a další umělci v ráži

15:16 „Jak to Hrušínský může vypustit z h*by.“ Vyskočil a další umělci v ráži

Nechtěl bych zažít občanskou válku. Většina lidí toho má opravdu plné zuby. Fialový gang nasvítit v …