TOP 09 loni hospodařila se ztrátou zhruba 18 milionů korun

29. 3. 2017 14:20

Opoziční TOP 09 loni hospodařila se ztrátou zhruba 18 milionů korun. Ztrátové hospodaření způsobily náklady na krajské a senátní volby, strana pokryla ztrátu z úspor z předchozích let. Dluhy TOP 09 nemá, vyplývá z výroční zprávy, kterou dnes strana zveřejnila na svých internetových stránkách.

TOP 09 loni hospodařila se ztrátou zhruba 18 milionů korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Celkové náklady TOP 09 loni dosáhly 71,6 milionu korun, z toho 38,5 milionu byly náklady na kampaň. Meziročně se celkové náklady zvýšily zhruba o 40 milionů korun, což je způsobeno právě volební kampaní. V roce 2015 se žádné volby nekonaly.

Výnosy strany loni dosáhly 53,6 milionu korun a meziročně se zvýšily zhruba o sedm milionů korun. Největší podíl na výnosech tvořil příspěvek na činnost ze státního rozpočtu, který byl 40,6 milionu korun. Od dárců dostala strana 9,7 milionu korun, součástí této částky jsou i platby od ostatních politických stran jako příspěvek na společné kandidátky. Na členských příspěvcích TOP 09 vybrala 3,1 milionu korun, o 800 000 korun víc než v roce 2015.

Celkem loni TOP 09 dostala 294 příspěvků od 243 dárců. Z jednotlivců k ní byl nejštědřejší kandidát do Senátu Jiří Holubář, který TOP 09 daroval 400 000 korun. Největšími firemními dárci byly náchodská společnost Medihope a firma Trisol farm z Bolatic na Opavsku, které shodně věnovaly straně 150 000 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bomba dne: Takto Zaorálek vyzval ke stažení vojsk z Afghánistánu. A k tomu přišel Okamura

13:25 Bomba dne: Takto Zaorálek vyzval ke stažení vojsk z Afghánistánu. A k tomu přišel Okamura

K otázce vyslání vojáků do Afghánistánu se den po smrti dalšího českého vojáka v této blízkovýchodní…