TOP 09 nedodržela dohody a závazky vůči Pražanům, myslí si bývalý primátor

18. 6. 2013 13:11

Pražská TOP 09 a ČSSD domluvily novou podobu vedení hlavního města. ČSSD bude tolerovat menšinovou radu TOP 09 a primátorem bude Tomáš Hudeček (TOP 09). Bývalý primátor Prahy Bohuslav Svoboda to považuje za nedodržení dohod a závazků vůči Pražanům.

TOP 09 nedodržela dohody a závazky vůči Pražanům, myslí si bývalý primátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec ODS Bohuslav Svoboda

Ve čtvrtek bude Hudeček na jednání zastupitelstva zvolen novým primátorem a zároveň budou dovoleni členové jednobarevné rady. Obě strany poúterním jednání zdůraznily, že neuzavřely koalici a ČSSD tvrdí, že nadále zůstává opoziční stranou. ČTK to řekli zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) a šéf zastupitelského klubu ČSSD Miroslav Poche.

Od TOP 09 je to normální politický tah

„TOP 09 se rozhodla jednostranně zrušit pravicovou koalici a jde do koalice s ČSSD. Ještě se nestalo, aby se pravicová vláda dala do vládnutí s levicovou vládou,“ prohlásil Svoboda na ČT 24 a vzápětí dodal, že vláda ODS s ČSSD nebyla plně v režii nového vedení pražské organizace ODS.

„TOP 09 začala v Praze ztrácet voliče. Domnívá se, že teď je získá. Je to normální politický tah.
Mohu to jenom respektovat a samozřejmě kontrolovat, jestli bude magistrát fungovat ve prospěch Prahy,“ konstatoval Svoboda.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

12:45 Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

Server Blesk.cz již po osmnácté odvysílal pořad S prezidentem v Lánech. Zeman rozehrál svůj tradiční…