TOP 09 vyráží do budoucnosti. S Havlem za Havlem

12.01.2026 18:59 | Monitoring

TOP 09 zahájila práce na svém programu a symbolicky se přitom vrací na místa spojená s Václavem Havlem. Výjezdní zasedání strany se konalo v Lipnici nad Sázavou, kde Havel v roce 1988 po dlouhých letech veřejně promluvil k lidem. Strana tím dává najevo, že chce jeho hodnotový odkaz promítat i do dnešní politiky.

TOP 09 vyráží do budoucnosti. S Havlem za Havlem
Foto: X
Popisek: Předseda TOP 09 Matěj Ondřej Havel

TOP 09 zahájila práce na souhrnu programových bodů a politických priorit, jejichž cílem je nabídnout konkrétní a realistický směr pro lepší fungování České republiky. Programová rada strany na výjezdním zasedání otevřela debatu o tématech, která chce TOP 09 v příštím období systematicky prosazovat.

Při formulování svých programových východisek strana pracuje i s historickým a hodnotovým kontextem české politiky. Výjezdní zasedání se proto uskutečnilo v Lipnici nad Sázavou, tedy na místě spojeném s veřejným vystoupením Václava Havla v roce 1988. Právě návratem na taková místa chce TOP 09 symbolicky navazovat na hodnoty, které Václav Havel svými tehdejšími veřejnými projevy ztělesňoval, a promítat je i do současné politické práce.

„My jsme tam nebyli kvůli vzpomínkám, ale kvůli budoucnosti – abychom dokázali postavit program, který obstojí proti populismu,“ uvedl předseda TOP 09 Matěj Ondřej Havel, který se v Lipnici nad Sázavou u pamětního místa, kde Václav Havel 1. září 1988 veřejně promluvil k občanům, nechal zvěčnit.

„Chceme nabídnout Česku program, který nebude jen reakcí na aktuální problémy, ale skutečným plánem pro příští roky. Stát musí fungovat jednoduše, předvídatelně a odpovědně – a lidem dávat prostor růst, pracovat a žít důstojný život,“ dodal šéf TOP 09 s tím, že podrobnosti strana představí v následujících týdnech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Kateřina​ Stojanová byl položen dotaz

Co by měl Babiš podle vás udělat, aby bylo vše OK?

Já nemám absolutně právní vzdělání, ani se zcela nevyznám v tom problému, i když co je střet zájmů si představit umím. Zajímalo by mě tedy, co by měl podle vás Babiš udělat, aby střet zájmů podle vás dostatečně vyřešil? Co vím, tak se ho vzdal a jeho děti získají Agrofert až po jeho smrti. Mimochode...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseLoupeznicek , 12.01.2026 19:45:57
V Lipnici prožil svá poslední léta i J. Hašek . . . .To by bylo pro vás výstižnější, A ty falešné Nutelliiérovy brýlky, to se předává jak štafetová kolík? STOP 09

|  7 |  0

Další články z rubriky

Sudeťáci v Brně. Herec Gulyáš varuje před následky

20:42 Sudeťáci v Brně. Herec Gulyáš varuje před následky

Před ztrátou národní paměti v souvislosti s plánovaným sjezdem sudetoněmeckého spolku v Brně varuje …