Ta horda čučkařů netuší, co je hanba. Jan Schneider ohromeně zíral, co se po videu s prezidentem odehrávalo na ČT

22.10.2021 10:08 | Ze sítí

Bezpečnostní analytik, publicista Jan Schneider kriticky pohlíží na přístup části politiků k hospitalizaci prezidenta republiky Miloše Zemana. Mnoho z nich nezvládlo své emoce a projevilo se velmi necivilizovaně, píše v komentáři pro Prvnízprávy.cz. Nešetří ani kritikou směrem k veřejnoprávní České televizi, jež v této věci nevykazuje známky objektivity a nezávislosti.

Ta horda čučkařů netuší, co je hanba. Jan Schneider ohromeně zíral, co se po videu s prezidentem odehrávalo na ČT
Foto: Hana Brožková
Popisek: Kancelář prezidenta republiky zveřejnila videozáznam z podpisu dokumentu o svolání sněmovny. Skutečně jej podepsal z lůžka Miloš Zeman

Prezident Zeman po volbách podepsal v nemocnici před svědky ústavní akt, jímž svolal zasedání nové Poslanecké sněmovny. Předseda Sněmovny Radek Vondráček u podpisu byl, stvrdil, že prezident listinu vlastnoručně podepsal.

Přesto se ihned ozvaly hlasy, které zpochybnily pravost prezidentova podpisu i jeho zdravotní způsobilost k tomuto aktu. „Člověk by z těch goebbelsovsky opakovaných tvrzení, která neobsahovala žádný argument, skoro zapochyboval i o existenci samotné Ústřední vojenské nemocnice,“ zmiňuje Schneider.

  • původní text ZDE

„Útoky houstly a nabývaly nejen na agresivitě, ale i na sprostotě,“ pokračuje Schneider. Proto kancléř prezidenta republiky nakonec, ke zjevné hrůze všech zpochybňovačů, pustil videozáznam z nemocnice, na němž prezident Zeman přečetl text listiny, kterou vlastnoručně podepsal, a ještě u toho vtipkoval. Přesně, jak to osvědčil předseda dolní komory Parlamentu Radek Vondráček.

Schneidera proto zaráží, že ani po tomto „argumentačním knock outu“ nezavládlo zahanbené ticho. „Toho bychom se mohli dočkat ale jen v případě, kdy ta – jak se ukazuje necivilizovaná – horda čučkařů bude mít tušení o tom, co je to hanba,“ poznamenává.

Anketa

Kdo bude nejhorším ministrem, pokud v kabinetu zasedne?

hlasovalo: 67135 lidí
Opřel se i do České televize, která se nechová objektivně a nezávislé: „Mediální pirani zkoušejí hlodat dál, ale je zjevné, že nahlodávají své pozice. Česká televize tento videozáznam opakovaně uvedla, že by ‚měl dokázat‘, že prezident opravdu žije, přemýšlí a je schopen ústavního aktu. Co na tom, že ten videozáznam to dokázal; pěkně podle pravidel vedení hybridní války do toho sdělení Česká televize musí vpašovat pochybnost,“ připomíná.

„Diváci sice vidí důkaz, ale ta zavilost vůči všemu ‚hradnímu‘ z vyjádření České televize přímo kape jak omastek ze špekáčku,“ pokračuje s tím, že Česká televize se snaží se situace „vymačkat vše možné“.

Nejen Česká televize provádí veřejnou sebehanu. Někteří senátoři pracují usilovně na rozmetání zbytků prestiže a vážnosti, které Senátu mezi lidem zůstaly.

„Jejich urputné protizemanovské tažení dokonce podněcuje myšlenky na to, zda by sami neměli být podrobeni odbornému vyšetření, zda jsou schopni vykonávat senátorský mandát. Co předvádí senátor Pavel Fischer, rozhodně není v zájmu lidu, a jeho cti rozhodně neslouží. Propadl k úplnému dnu, když na otázku rozhlasové reportérky, co soudí o tiskovém brífinku kancléře Vratislava Mynáře, zda ho videozáznam přesvědčil o tom, co se skutečně odehrálo, Fischer odpověděl naprosto neuvěřitelným způsobem. Prý ho to nepřesvědčilo, protože to je týden starý záznam, což je prý neprofesionální.

Ona ta dokumentovaná schůzka ale opravdu byla v té době, a ke zveřejnění tohoto záznamu, na němž jsou poměrně citlivé skutečnosti, hradního kancléře dohnal až hyenismus politiků a médií, kteří se nezastavili doslova před ničím,“ připomíná publicista.

„Vypadá to, že senátor Fischer nechápe smysl věcí a jeho mysl povrchně ulpívá jen na vnějších okolnostech, které jsou pro něj z ústavního hlediska zřejmě podstatnější než samotný obsah zdokumentovaného jednání. Anebo to chápe, a jen ze sebe dělá ťulpase, mamlase a mrťafu, čímž rozhodně nedělá sobě ani Senátu čest,“ uzavírá Jan Schneider.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…