Tady by si Andrej Babiš užil. V jihokorejském parlamentu ukazují, co to opravdu znamená "obstrukce"

28.02.2016 15:13

Pravicová opozice čelila kritice za parlamentní obstrukce, kterými se snažila zabránit schválení zákona o elektronické evidenci tržeb. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek si za to od prezidenta Zemana vysloužil označení „škůdce demokracie“. Příklady ze světa ale ukazují, že Kalousek byl vlastně ještě hodně umírněný. V Jižní Koreji jeden z opozičních poslanců řečnil 11 hodin.

Tady by si Andrej Babiš užil. V jihokorejském parlamentu ukazují, co to opravdu znamená "obstrukce"
Foto: wikimedia.org
Popisek: Jihokorejský Soul
reklama

„Ministr (Andrej) Babiš (ANO) si pořád stěžuje, že česká Poslanecká sněmovna je žvanírna a že opozice se často snaží kvůli některým zákonům obstruovat. Čemuž vládní koalice u schvalování zákona o EET zabránila poměrně nedemokratickou cestou. Jenže to je absolutně nic proti tomu, co se děje v posledních dnech v Jižní Koreji. Tam běží obstrukce opozice nepřetržitě od úterý 23. února a jeden poslanec hovořil 11 hodin a 39 minut!“ upozornil server Reflex.cz.

Jihokorejská opozice brojí proti zákonu, který by měl tamním tajným službám umožnit sběr obrovského množství údajů o občanech. Ve jménu boje proti terorismu. Legislativa počítá s odposlechy mobilních telefonů, a to bez předchozího povolení soudu. Opozice považuje zákon za tak nebezpečný, že hodlá obstruovat až do 10. března, kdy schůze parlamentní komory skončí. Stojí za pozornost, že se jihokorejskou opozici nikdo nepokouší umlčet, V České republice tomu bylo jinak.

Opozici se mimo jiné nelíbí ani to, že by bylo možné touto cestou sbírat informace i na politiky, což problematičnost tohoto zákona ještě zesiluje. Teprve čas ukáže, zda opozice se svou obstrukční taktikou uspěje.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

4:44 Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

Vydírání Babiše a Petříčka. To vidí za kauzou zapojení ruských špionů do výbuchu skladu ve Vrběticíc…