Tahle země není pro starý. Volit komunisty, čteme na BL

10.08.2012 11:34

Autor článku s titulkem "Proč budu volit komunisty aneb Tahle země není pro starý", který zveřejnily Britské listy, srovnává socialismus s kapitalismem. A má jasno: V příštích volbách bude volit komunisty. Hlavním popudem k zamyšlení byla ztráta jeho práce, ze které obviňuje dnešní systém umožňující tunelování, a další nešvary kapitalismu.

Tahle země není pro starý. Volit komunisty, čteme na BL
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM
reklama

Ve svém článku srovnává praktiky bývalého režimu s praktikami toho dnešního - kapitalismu. Ačkoli socialismus napáchal nepopiratelné škody, kapitalismus jde prý ještě dál a uškodil České republice mnohem víc, než kdy socialismus.

V první řadě je rozhořčen kultem mládí, který se projevuje především na pracovním trhu, ačkoli národ demograficky stárne. "Je mi zle, když si pomyslím, že mě čeká dalších dvacet dva let, rvát se o to, aby se člověk uživil v tomto vlčím systému. A bude to – pokud se stávající trendy nezmění – stále těžší. Když přijde člověk o práci 5 let před důchodem – kde jej vezmou?" obává se autor.

A pokračuje srovnáváním obou režimů: "Vždyť komunisté kradli také, řeknou mnozí. Ano, ale kradli s mírou a ne na pět generací dopředu. Proti rezidencím dnešních špiček jsou vily tehdejších komunistů chudými chatkami skromných milovníků přírody."

Lepší fronta na banány než na úřadech práce

A dále připouští, že komunisté možná opovrhovali lidmi, ale nedávali to tak najevo a neopovážili se označovat lidi jako lůzu. Nepopírá, že za komunismu se musela držet "huba a krok", ale nyní to prý není jinak. "Zvláště v dnešní době se ve strachu o práci nechají lidé šikanovat. Dříve jsme měli ideologický náhubek, dnes ekonomický," píše autor.

A že za komunistů nebyla svoboda? Dnešní systém svobodu zaručuje, ale připouští také svobodu krást na jedné straně a svobodu nechávat se okrádat na straně druhé. Nehledě na to, že svoboda nikoho nenakrmí. A co se týče svobody cestovat, tehdy lidé cestovat nesměli, dnes na to nemají peníze.

"A ty fronty za komunistů, řeknou mnozí. Nu ano, dnes se fronty na banány nestojí, dnes se stojí fronty na pracovních úřadech. Víte, že bych raději stál frontu na banány?" píše autor.

Už nikdy demokratickou stranu!

Dnes se podle autorových slov voliči nerozhodují podle volebních programů, tak jako tak irelevantních ve snaze politiků si především nahrabat. "Nějak se nám smrskly ideje - volit ty, o kterých si myslíme, že nebudou týrat tuto zem," píše.

"Nebudu už nikdy volit demokratickou stranu, za těch 22 let jste mi, páni demokraté ukázali, jak to umíte – plundrujete zemi hůře než nějací cizí okupanti. Zloději! Budu volit podle své zkušenosti – půl života jsem prožil v socialismu a nebyl to špatný život, byl mnohem důstojnější než dnes. Jak málo stačilo ke štěstí – mít práci, zabezpečenou rodinu, nebát se budoucnosti, nebát se pořídit si děti a nebýt mocnými považován a označován za lůzu. Nenávidím tento režim, který mi vzal dvě dobré práce. Budu volit komunisty," prohlašuje autor článku na stránkách BritskéListy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …