Tajemní muži prý ve čtvrtek skupovali Reflex. Časopis naznačuje souvislost s Babišem

25. 10. 2013 17:01

Šéfredaktor týdeníku Reflex Pavel Šafr tvrdí, že na venkově dochází k hromadnému skupování časopisu Reflex, v jehož aktuálním čísle je k přečtení text kritizující lídra hnutí ANO, miliardáře Andreje Babiše. Podle redakce Reflexu je zde nepřehlédnutelná souvislost.

Tajemní muži prý ve čtvrtek skupovali Reflex. Časopis naznačuje souvislost s Babišem
Foto: Reflex
Popisek: Titulka Reflexu s Andrejem Babišem
reklama

„Do trafiky přijdou dva pánové a koupí všechny výtisky. Začalo se to dít včera bezprostředně poté, co jsme rozšířili po sociálních sítích sdělení, že právě přinášíme nové informace, jak se panu Babišovi podařilo zázračně zbohatnout," píše redakce časopisu v čele se Šafrem. Dostali prý konkrétní informace, že se tak dělo zejména ve venkovských trafikách. Celkem prý bylo jen během čtvrtka potvrzeno třiadvacet míst, kde byl veškerý náklad magazínu vykoupen takto naráz.

Redakce se prý nediví, že text panu Babišovi vadí, o to důležitější prý ale je prosba směřující ke čtenářům, aby časopis podpořili. Situace prý houstne a novináři se prý budou dál snažit informovat o miliardáři. Jiná média mu totiž buď přímo patří, nebo selhávají v podávání zpráv z minulosti tohoto podnikatele. Reflex zareagoval tím, že text o Babišově podnikání dal volně k dispozici na svém webu.

Publicista tohoto týdeníku Jiří X. Doležal k tomu poznamenal, že skupování časopisu muselo být poměrně nákladnou záležitostí. „Tisíc výtisků Reflexu stojí čtyřicet litrů - a skoupeny podle předběžných zpráv, které zatím máme k dispozici, mohly být až desítky tisíc výtisků. Snaha zabránit tomu, aby se náš časopis dostal k vám, našim čtenářům, někoho stála pěkné peníze," píše Doležal.

Peníze samy o sobě prý navíc nestačí. Současně je prý třeba mít k dispozici strukturu rozšířenou po celé republice, která samotné skupování provede. Tyto skutečnosti jsou prý navíc podpořeny zkušeností jedné čtenářky, které prý hned v pěti prodejních místech sdělili, že dva muži, kteří náklad časopisu vykoupili, tvrdili, že tak činí "kvůli volbám". 

To prý naznačuje, že za touto akcí stojí některá z kandidujících stran. Závěrem si Doležal klade otázku, zda ti, kdo skupují časopis, nenarušují průběh voleb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…