Tak Piráti chtějí potírat obchod s chudobou? V koalici mají velmi zajímavého pana domácího, upozornil Babiš

20.09.2021 16:55 | Ze sítí

Premiér Andrej Babiš (ANO) si povšiml článku na webu E-Chomutovsko.cz, jenž píše o Pavlu Kosařovi, který má prý bohatnout na kšeftu s chudobou. Babiš v té souvislosti upozorňuje na to, že Piráti slibují, jak obchod s chudobou potřou. Kosař je podle serveru zastupitelem STAN, jenž spolu s Piráty kandiduje ve sněmovních volbách ve dvojkoalici.

Tak Piráti chtějí potírat obchod s chudobou? V koalici mají velmi zajímavého pana domácího, upozornil Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„Piráti. Co dodat. Slibují, že ‚potřou obchod s chudobou‘, aby se na něm pak sami podíleli,“ poznamenal Babiš na sociální síti a sdílel článek ze serveru E-Chomutovsko.cz.

Server upozorňuje na to, že ačkoliv severočeští Piráti před volbami slibují, že potřou obchod s chudobou a provozovatelům holobytů ukončí výhodný byznys, někteří členové volební koalice Pir/STAN se na kšeftu s chudobou mají podílet. Mělo by jít o Pavla Kosaře, jenž z Prahy nakoupil většinou v exekucích chomutovské byty, jež následně pronajímá sociálně slabým občanům. Podle serveru je zastupitelem STAN, jenž byl místostarostou městské části Praha 22. V Chomutově má vlastnit či spoluvlastnit 18 nemovitostí.

Kosař se však vůči těmto informacím brání. „Byty v Chomutově spravujeme společně s mou rodinou řádně, platíme za ně poplatky správci domu a nájemné máme ve zcela běžné výši, odpovídající normálním cenám na trhu. Pronajímáme je někdy vybavené více, někdy méně. Většinou, jak je na trhu nejběžnější, je byt vybaven koupelnou a kuchyňskou linkou, tak aby si lidé mohli nastěhovat vlastní nábytek. Vybavení je vždy funkční (teče studená voda, topí topení, funguje sporák a elektřina). U všech bytů nám peníze chodí na účet přímo od jednotlivých nájemníků,“ poznamenal. 

Zároveň také uvedl, že vždy bude podporovat jakoukoli zákonnou úpravu, která by regulovala výši příspěvku na bydlení např. podle cenové mapy průměrného nájemného v dané lokalitě. „Považuji za důležité, aby stát vyplácel jakékoli příspěvky efektivně a nevyplácel konkrétně příspěvek na bydlení na nepřiměřeně vysoké nájmy, které by mohly systém sociální podpory zneužívat,“ zmínil Kosař. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

19:29 Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

Novinář a cestovatel v trabantu Dan Přibáň se obul do lidí, kteří se nechtějí jít dobrovolně očkovat…