Tak i Kubera sekl s kouřením. Češi se loučí s oblíbeným senátorem humorem

20.01.2020 18:06

Předseda Senátu Jaroslav Kubera odešel na věčnost. Ač jde o smutnou zprávu, neboť je škoda každého dobrého člověka, který opustí tento svět, Kubera byl člověk, který si dokázal dělat legraci z druhých i sám ze sebe. Možná by se sám pobavil nad vtípky, které začaly kolovat po internetu po jeho skonu.

Tak i Kubera sekl s kouřením. Češi se loučí s oblíbeným senátorem humorem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Kubera s neodmyslitelnou cigaretou
reklama

Grafický designér Tomáš Břínek, jenž je znám pod zkratkou TMBK, to vzal zkrátka. Uveřejnil vtip, na kterém Jaroslav Kubera sedí v nebi, kouří a nebeskou báň pomalu zaplavuje cigaretový dým. Poblíž stojí Bůh, drží se za hlavu a tesklivě poznamenává „Ach jo“.

Kubera

Někdejší šéf PR a marketingu z časů Jiřího Paroubka uvedl, že už i Kubera přestal kouřit. A když byl v diskusi jeho vtip označen za nevhodný, kontroval, že sám Kubera mě černý humor rád.

Kubera

Smích Kubera vyvolal i svým vystoupením v pořadu Všechnopárty Karla Šípa.

V lednu 2019 Karlu Šípovi prozradil, že projevy si zásadně píše sám, a když promlouvá k lidem na Nový rok, snaží se jim vlít trochu optimismu do žil. Před kamerami zmínil také náhražky za cigarety. „Ty robertky na kouření takový. Já tomu říkám robertek, protože to jde, ale není to ono. Šidítko na kouření,“ pravil takřka před rokem předseda Senátu. A z publika se ozvala salva smíchu.

A po pár vteřinách se ozvala další salva smíchu, když Kubera rozebíral čtvrté, páté a kdovíkolikáté pohlaví. „Mně to fakt nevadí, ale kde to skončí? Pokud někdo chce žít s kozou, tak ať s ní klidně žije, ale já jsem přemejšlel i o tom, jestli někdo bude vyžadovat sňatek s gumovou pannou. Jak teď všichni chtěj ty práva, tak proč ne sňatek s gumovou pannou,“ nadhodil Kubera.

Pak se pustil do ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové z ČSSD.

„Já jsem nevěřil tomu nápadu Maláčové s obědy zadarmo. Mně už ve čtrnácti říkali, že se ještě dožiju toho komunismu a že bude jídlo ve školní družině zadarmo. A já jim nevěřil, že se toho dožiju. To je neuvěřitelný, že nakonec ten komunismus opravdu s Maláčovou vybudujeme,“ vypálil Kubera vloni v lednu.

Poté Karla Šípa šokoval, když mu prozradil, co jeho jméno znamená. Thajsky je to prý bůh bohatství. „A mě na to upozornila jedna paní a k tomu napsala ‚ty hajzle‘. A druhá zase poslala odkaz na hotel Kubera. ‚A vy se tady děláte a máte hotel,‘“ doplnila prý tehdy.

Nakonec prozradil, že ještě za časů Československa si dával novoroční předsevzetí, že přestane kouřit. To se ještě na Nový rok hrála hymna. „A fakt jsem celou tu hymnu vydržel, ale když začalo to ‚nad Tatrou sa blýská‘, tak jsem to nevydržel a už jsem šel. Mě třeba vůbec nenapadne, abych kouřil, ale jak o tom mluvíte, tak už mám chuť,“ pravil pyšně předseda Senátu, jenž již není mezi námi.

„Tak si dejte šidítko,“ doporučil mu před rokem nakonec Karel Šíp.

Lucie Sulovská na Facebooku připomněla Kuberova slova z jeho posledního projevu, který pronesl v sobotu večer na kongresu ODS. Samotného Kuberu jako milovníka sebeironie by podle ní nepochybně pobavila.

Kubera totiž poměrně svérázně vtipkoval o smrti, když na pódium dorazil přímo z vycházky před budovu na cigaretu, kolem krku elegantní šálu: „Ta šála, prosím vás, to není žádná frajeřina, jak mi tady někdo říkal. Kdybych ji neměl, tak už jsem mrtvý,“ poznamenal s tím, že kuřáci jsou trápeni mimořádnou zimou.

„V pondělí mnozí z nás nepřijdou do práce, protože ta zima je opravdu hrozná venku,“ dodal také.

A ještě do třetice: „Jediné pozitivní je, a já vám řeknu, kolik jsem nachodil dnes na tomto kongresu: 9885 kroků, což je 7,5 km, jsem nachodil tady nahoru a dolů. Bohužel mi zřejmě opět vyhřezne plotna, ale já to nějak přežiju,“ sliboval spolustraníkům. Ti se u jeho slov, jako tradičně, dobře bavili...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

21:37 Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

Není to tak dávno, kdy se kontroverzní politik a starosta Řeporyjí Pavel Novotný postaral o rozruch …