Tak mi napište! Vytočený Babiš se vyjádřil k Letné: Vyhuboval diplomatům

24.06.2019 12:04

Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupil na konferenci ekonomických diplomatů. Mimo jiné hovořil o rozhodování Evropské unie a obsazení jejích klíčových pozic, ale také o demonstraci na Letné.

Tak mi napište! Vytočený Babiš se vyjádřil k Letné: Vyhuboval diplomatům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

„Je důležité, kdo bude předseda Evropské komise,“ začal úvodem Babiš o Evropské unii.  Měli jsme Evropskou radu, tam k dohodě nedošlo. Po volbách už nemáme dominanci lidovců a socialistů, nemají většinu v Evropském parlamentu. Důležité je, že neprošli ‚spitzenkandidáti‘, skutečně někteří z nich nás nemají rádi, V4. V neděli si Evropskou radu zopakujeme a všichni chceme, aby došlo k nějaké dohodě,“ podotkl Babiš. Zdůraznil také hlavní témata v Evropě – vnitřní trh, obchod, zahraniční politika. „Bohužel Evropa nemá vliv například na teritorium Blízkého východu, Sýrie, Libye. Potřebujeme mít taky silnou politiku, co se týká zahraničních věcí,“ uvedl Babiš.

Následně hovořil o rozpočtu. „Je důležité, abychom prosadili naše zájmy,“ řekl. „Česká republika podepsala pařížskou dohodu a stojíme si za ní. Plníme ji,“ vyjádřil se pak také Babiš ke klimatu. „Nemyslím si, že bychom měli podléhat fanatismu,“ dodal.

„Měli bychom bojovat za naše zájmy,“ opakoval dále diplomatům Babiš. Závěrem se pak vyjádřil k tomu, že se doslechl, že někteří diplomati nevědí, jak mají komunikovat zprávy o demonstracích. Řekl, že jej to mrzí a hovořil o tom, jak je v Česku dobře. „Čím víc pumpujeme do ekonomiky, tím víc jsou lidé nespokojení,“ posteskl si.

„Je to zvláštní situace, ale myslím si, že jste všichni inteligentní. Ale pokud máte nějaké pochybnosti, napište mi SMSku nebo e-mail a já vám poradím, jak komunikovat,“ uzavřel vytočeným tónem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlad, složenky a strach. Vztek na Babiše poroste. A také násilí

15:37 Hlad, složenky a strach. Vztek na Babiše poroste. A také násilí

Že bude lockdown, předpovědělo už několik lidí. Mezi nimi i novinář Petr Nutil. A varuje, že nemusí …