Tak nic. Biden nedal zbraně, Ukrajina stáhla hlas proti Číně. Je dusno

29.06.2021 12:42 | Zprávy

Ukrajina se potichu stáhla z prohlášení OSN, které kritizuje Čínu za její postoj k ujgurské menšině, která je údajně utlačována a její příslušníci ponižováni a bezdůvodně vězněni. Proč? Podle agentury AP je důvodem to, že Čína na východoevropskou zemi zatlačila přes vakcíny, které od ní má Ukrajina objednané. Ovšem server Breitbart upozorňuje na další souvislosti. Volodymyr Zelenskyj je podle jednoho rozhovoru s Joe Bidenem čím dál nespokojenější. A Biden po summitu s Putinem stopnul vojenskou pomoc Ukrajině. Přitom USA jsou hlavní zemí, která Čínu za Ujgury kritizuje.

Tak nic. Biden nedal zbraně, Ukrajina stáhla hlas proti Číně. Je dusno
Foto: Repro Youtube
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj

Jak je známo, Čína je Západem kritizována za to, jak se chová k ujgurské, převážně muslimské menšině. Dle zpráv médií jsou Ujguři údajně zavíráni do koncentračních táborů, ženy znásilňovány a objevily se dokonce zkazky, že některým z nich byly zaživa vyoperovány orgány pro transplantace.

Na 47. zasedání OSN (v radě pro lidská práva) tak vzniklo prohlášení, které varuje před tím, jak se čínská vláda k menšině chová. „Důvěryhodné zdroje uvádějí, že v provincii Sin-ťiang byl bezdůvodně zadržen více než milion lidí a Ujguři jsou masivně sledováni na úkor ostatních a je potlačována jejich svoboda a kultura,“ uvádí se v něm například. Dále Čína dle prohlášení Ujgury mučí, ponižuje, násilím sterilizuje, vystavuje znásilnění a odebírá jim děti.

Podepsané země žádají, aby Čína povolila přístup pozorovatelům, včetně nejvyššího komisaře OSN, a aby sestavila komisi pro ukončení rasové diskriminace a přestala bezdůvodně zadržovat Ujgury a jiné muslimské minority. Kromě toho signatáři vyjádřili znepokojení i nad situací v Tibetu a v Hongkongu. Pod toto prohlášení se podepsalo více jak 40 zemí, včetně Česka.

Jedna země však svůj podpis, k velké radosti Číny, stáhla. Touto zemí je Ukrajina. Dle serveru China Daily země středu toto „nezávislé“ rozhodnutí vítá a považuje prohlášení podepsaných zemí za vměšování se do vnitřních záležitostí Číny.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: kas

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

7:53 Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

Začínají se objevovat indicie ohledně konce konfliktu na Ukrajině. Putin dle svých slov věří, že na …