Tak pravil Karel Gott: Nic není náhoda, ani války. Levice na Západě? Radikální, nesmiřitelná, až zlá

03.10.2019 13:03 | Zprávy
autor: kas

Lidové noviny v rámci vzpomínání na včera zemřelého Karla Gotta zveřejnily rozhovor, který poskytl v roce 2001. Zpěvák v něm odhalil své názory na politiku. „Jsem přesvědčený, že zvlášť v posledních stoletích nejde o žádné omyly, naopak politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války,“ myslel si zpěvák a přidal příklady. Varoval také před budoucností, kde bude možné si o každém vše zjistit. A trefně popsal západní levici.

Tak pravil Karel Gott: Nic není náhoda, ani války. Levice na Západě? Radikální, nesmiřitelná, až zlá
Foto: Wikipedia
Popisek: Karel Gott

Karel Gott v rozhovoru uvedl, že politika ho opravdu nelákala. Navíc je pro ni prý potřeba jiný druh talentu. Na otázku, čeho se nedostává politikům, Karel Gott odpověděl, že některým talentu a některým voličů. „Ideální volič je člověk důvěřující a zcela ovladatelný. Většina voličů je však neukázněných a zlobivých a ti nikdy nebudou souhlasit s tím, že předají politikům bezmeznou důvěru, hraničící až s vazalskou oddaností,“ odtušil. K volbám prý chodil s myšlenkou, že volit se má.

O politice se pak Karel Gott rozhovořil podrobněji u otázky, zda se politici dokážou poučit z omylů. „Jsem přesvědčený, že zvlášť v posledních stoletích nejde o žádné omyly, naopak politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války,“ mínil zpěvák. „Vždy je o vítězích rozhodnuto dávno předtím. Stejné banky podporovaly toho, kdo je rozpoutal, a vyjednávaly s tím, kdo byl napaden. Domlouvaly se, čím budou platit, až jim budou posílat zbraně. Běh světa řídí tyto vysoké nadstátní kruhy, tzv. ilumináti nebo osvícenci, a také svaté řády a lóže až po mysticko-okultní organizace.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…