„V právě proběhlých amerických volbách jsme viděli naprosto bezprecedentní chování Twitteru, který blokoval a omezoval dosah příspěvků prezidenta, nebo když většina velikých televizních stanic prezidentův projev vypnula uprostřed věty. Já chápu, že pro malou část této Sněmovny, reprezentovanou především TOP 09 a Piráty, je cenzura v zájmu ‚vyššího dobra‘ žádaná, ale věřím, že většina ze zde přítomných má názor opačný. Ostatně pod tím návrhem je podepsáno asi 30 poslanců napříč kluby,“ poukázal Klaus.
Upozornil také, že před nedávnem vznikla i petice pro ochranu svobody slova na sociálních sítích, jež je k nalezení na stránkách stop-cenzure.cz. Inicioval ji herní vývojář Daniel Vávra a další. „Podepsalo ji mnoho osobností veřejného života. Mimo jiné se pod tuto petici podepsal jak mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, tak nově zvolená senátorka Miroslava Němcová. Nedovedu si představit o moc větší symbol toho, že jde o důležité celospolečenské téma přesahující pěnu dní běžné stranické politiky,“ dodal Klaus.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
Neustále poukazujte na netransparentní jednání na magistrátě
Co se tedy musí podle vás stát, aby došlo k nápravě? Proč se tak neděje? Je to pořád dokola, všichni slibují zatočit s korupcí a výsledek žádný
Další články z rubriky

22:07 Kolářovy miliony z ČVUT: A s čím tam tedy folklorista radil?
ČVUT a jeho fakulty od roku 2022 vyplácely milionové částky za poradenské služby Petru Kolářovi, býv…