Tak to je vážné. Miroslava Němcová podepsala stejnou petici s Klausem a Ovčáčkem

12.11.2020 19:46

Poslanec a šéf hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší upozornil na svém facebookovém profilu na cenzuru na sociálních sítích. Podle jeho slov se i pod tíhou aktuální události – konkrétně ve Spojených státech amerických, rozhodl předřadit návrh hnutí Trikolóra.

Tak to je vážné. Miroslava Němcová podepsala stejnou petici s Klausem a Ovčáčkem
Foto: Repro ČT24
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v Událostech komentářích
reklama

„V právě proběhlých amerických volbách jsme viděli naprosto bezprecedentní chování Twitteru, který blokoval a omezoval dosah příspěvků prezidenta, nebo když většina velikých televizních stanic prezidentův projev vypnula uprostřed věty. Já chápu, že pro malou část této Sněmovny, reprezentovanou především TOP 09 a Piráty, je cenzura v zájmu ‚vyššího dobra‘ žádaná, ale věřím, že většina ze zde přítomných má názor opačný. Ostatně pod tím návrhem je podepsáno asi 30 poslanců napříč kluby,“ poukázal Klaus. 

Upozornil také, že před nedávnem vznikla i petice pro ochranu svobody slova na sociálních sítích, jež je k nalezení na stránkách stop-cenzure.cz. Inicioval ji herní vývojář Daniel Vávra a další. „Podepsalo ji mnoho osobností veřejného života. Mimo jiné se pod tuto petici podepsal jak mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, tak nově zvolená senátorka Miroslava Němcová. Nedovedu si představit o moc větší symbol toho, že jde o důležité celospolečenské téma přesahující pěnu dní běžné stranické politiky,“ dodal Klaus.

„Nejde totiž o nic menšího než o to, jestli budou veřejný život ovlivňovat volení zástupci, kteří dokážou oslovit dostatečný počet voličů, anebo jestli o tom, kdo vůbec bude mít šanci voliče oslovit, budou rozhodovat nikým nevolené boardy nadnárodních korporací. Příklad USA by pro nás měl být varováním a je v zájmu všech, kterým záleží na demokratické a svobodné České republice, aby se stejný příklad neopakoval u nás,“ uzavřel poslanec.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…