Takhle dopadly "holky v plavkách". Kočí chce dělat lobbistku, Andrýsová přednášet

14.09.2013 10:22

Pamatujete na „Holky v plavkách“ z Věcí veřejných? Před volbami v roce 2010 čtyři mladé dámy - Kristýna Kočí, Kateřina Klasnová, Karolína Peake a Lenka Andrýsová - působily jako velké kamarádky, které se nejen skrze billboardy chtějí dostat do sněmovny. Jak jsou na tom dnes? Žádná už se do sněmovny znovu nechystá, ale třeba Kristýna kočí hodlá působit jako lobbistka. O budoucnosti čtyř známých političek informuje server Týden.cz.

Takhle dopadly "holky v plavkách". Kočí chce dělat lobbistku, Andrýsová přednášet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Holky z VV
reklama

Věci veřejné do dalších sněmovních voleb už samostatně nejdou. Předseda Vít Bárta sice kandiduje po boku senátora Tomia Okamury, ale většina strany zůstává stranou nejvyšších pater politiky. To platí zřejmě i o čtyřech nejznámějších dámských tvářích VV. Kristýna Kočí vstoupila do povědomí veřejnosti jako žena, která upozornila na údajné korupční praktiky Víta Bárty. Zapsala se však také svým poněkud obhroublým slovníkem, o kterém svědčily zveřejněné odposlechy. V budoucnu chce osmadvacetiletá mladá žena působit jako lobbistka.

Návraty do komunální politiky, rodina a psaní knížky

Z uvedených dam to zřejmě nejvýše dotáhla Karolína Peake. Stala se dokonce vicepremiérkou a po odchodu z VV šéfovala vlastní straně - LIDEM. Po rozpadu Nečasovy vlády však dala svou funkci k dispozici a stáhla se z politiky. Vrátit se chce na komunální úroveň na Praze 1, otázkou však je, za koho bude za rok vlastně kandidovat. Prozatím se bude věnovat rodině.

Ústavně nejvyšší pozici měla Kateřina Klasnová, která se stala místopředsedkyní sněmovny. Dobrovolně však rezignovala poté, co VV odešly do opozice, protože odmítla handlování s posty za podporu Nečasovy vlády. Následně vedla až do rozpuštění sněmovny opoziční poslanecký klub VV. Klasnová zůstala komunální političkou v Praze 1 a zůstala i v dresu VV. Odmítla se postavit po bok Tomia Okamury spolu se svým manželem a ze zmíněných čtyř dam vlastně zůstala jako jediná věrná barvám, za které bojovala na předvolebních billboardech v plavkách.

Rozpuštěná poslankyně Lenka Andrýsová, která společně s Karolínou Peake zakládala stranu LIDEM, se hodlá věnovat práci se studenty a popisovat jim nejen to, jak to v Parlamentu chodí. "Zrovna dneska jsem měla diskusi s plzeňskými studenty a v sobotu mám další prezentaci pro studenty, kteří se zajímají o americký politický systém. Pořád mám plnou agendu," řekla v pondělí on-line deníku TÝDEN.CZ Andrýsová. O fungování Parlamentu se také chystá napsat knihu - jakýsi manuál pro příští sněmovní nováčky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…