Takhle dopadly "holky v plavkách". Kočí chce dělat lobbistku, Andrýsová přednášet

14.09.2013 10:22 | Zprávy
autor: mp

Pamatujete na „Holky v plavkách“ z Věcí veřejných? Před volbami v roce 2010 čtyři mladé dámy - Kristýna Kočí, Kateřina Klasnová, Karolína Peake a Lenka Andrýsová - působily jako velké kamarádky, které se nejen skrze billboardy chtějí dostat do sněmovny. Jak jsou na tom dnes? Žádná už se do sněmovny znovu nechystá, ale třeba Kristýna kočí hodlá působit jako lobbistka. O budoucnosti čtyř známých političek informuje server Týden.cz.

Takhle dopadly "holky v plavkách". Kočí chce dělat lobbistku, Andrýsová přednášet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Holky z VV

Věci veřejné do dalších sněmovních voleb už samostatně nejdou. Předseda Vít Bárta sice kandiduje po boku senátora Tomia Okamury, ale většina strany zůstává stranou nejvyšších pater politiky. To platí zřejmě i o čtyřech nejznámějších dámských tvářích VV. Kristýna Kočí vstoupila do povědomí veřejnosti jako žena, která upozornila na údajné korupční praktiky Víta Bárty. Zapsala se však také svým poněkud obhroublým slovníkem, o kterém svědčily zveřejněné odposlechy. V budoucnu chce osmadvacetiletá mladá žena působit jako lobbistka.

Návraty do komunální politiky, rodina a psaní knížky

Z uvedených dam to zřejmě nejvýše dotáhla Karolína Peake. Stala se dokonce vicepremiérkou a po odchodu z VV šéfovala vlastní straně - LIDEM. Po rozpadu Nečasovy vlády však dala svou funkci k dispozici a stáhla se z politiky. Vrátit se chce na komunální úroveň na Praze 1, otázkou však je, za koho bude za rok vlastně kandidovat. Prozatím se bude věnovat rodině.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

10:54 „ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

„Česká televize zradila národ.“ I takovou reakci na probíhající výstražnou stávku zaznamenaly Parlam…