Taková ostuda. Dvě zprávy z Německa: Armáda a zelený průmysl

29.02.2024 7:39 | Zprávy
autor: Miloš Polák

Nové a nové informace stále více potvrzují, že se Německo ocitá v problémech, jak jeho ekonomika, tak jeho armáda. Na poplach bije společnost vyrábějící sklo pro solární panely a bez okolků prozrazuje semaforové koalici sociálních demokratů, liberálů z FDP a Zelených, že bez vládní podpory nastane krach a u hranic s Polskem nenadále přijdou o práci stovky lidí. A německá armáda má na krku takový přešlap, že by si mohla uplést z ostudy kabát.

Taková ostuda. Dvě zprávy z Německa: Armáda a zelený průmysl
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Za městečkem už je hranice s Německem

Jsou to dvě zprávy, které spolu na první pohled nesouvisejí.

Jedna naznačuje, jak na tom je německé hospodářství, které se z vůle politiků obrátilo od jaderných elektráren k obnovitelným zdrojům. Teď se zdá, že jedna jediná německá společnost, která v Německu vyrábí sklo na solární panely, stojí nad propastí krachu. A čeká, zda ji zachrání vláda sociálních demokratů, liberálů z FDP a Zelených.

„Glasmanufaktur Brandenburg (GMB), která mimo jiné vyrábí speciální sklo pro solární průmysl, se v Německu chystá zavřít!“ napsal k tomu deník Bild.

Firma napsala dopis jak vládní stranám, tedy sociálním demokratům, liberálům z FDP i Zeleným, ale i poslancům v opozici, tedy poslancům CDU/CSU a zákonodárcům Die Linke. A zástupci sociálních demokratů a Zelených říkají, že by chtěli alespoň základní výrobu skla zachovat. Tyto strany navrhují navýšit cenu solárního skla výrobcům solární energie, kteří se bez tohoto produktu neobejdou. FDP je proti.

V tomto dopise je uvedeno, že pokud už během března stát firmě nepomůže, zkrachuje. Pokud se výroba zastaví, o práci přijde na 300 lidí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

To, že jde do kytek zelená fabrika,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseruský medvěd , 29.02.2024 8:19:58
je logické a žádná ostuda... To, že mají bordel v armádě, to je šlendrián, ale ostudou se to stává až tehdy, když chtějí válčit. Ostudou je, když si údajně suverénní stát nechá beztrestně zakázat používání hotového plynovodu a druhý plynovod si nechá vyhodit do luftu. Ostudou je, když se nechá samostatný stát 80 let po válce okupovat. Ostudou je, když stát neodhadne své možnosti a zavleče celou Evropu do migrační krize. Ostudou je, když stát podvádí a nedodržuje mezinárodní smlouvy, jako třeba Minské dohody... To jsou ostudy...

|  11 |  0

Další články z rubriky

Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

13:50 Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

Nedělní Partii na CNN Prima News čeká letní přestávka. Ale ještě před ní proti sobě ve studiu stanul…