Takové porušování suverenity nenapadlo ani sovětské komunisty. Okamura se čtenáři PL sepsul EU. A vlastizrádci z vlády…

19. 8. 2016 18:59

Z PROFILŮ Poslanec a předseda strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se na serveru ParlamentníListy.cz rozhodl odpovědět na dotazy čtenářů z poslední doby. Kromě islámu přišla řeč také na uprchlíky či na případný úspěch ve volbách.

Takové porušování suverenity nenapadlo ani sovětské komunisty. Okamura se čtenáři PL sepsul EU. A vlastizrádci z vlády…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

„Kolik hlasů by strana Svoboda a přímá demokracie potřebovala, aby mohla prosazovat svoje návrhy zákonů ve vládě a aby vás konečně začaly profláknuté staré strany poslouchat?“ zeptala se jedna ze čtenářek. Straně zároveň popřála hodně úspěchů a stoupající preference.

„Bohužel jen preference nic neznamenají – ještě je třeba uspět ve volbách. A to je běh na dlouhou a těžkou trať – od kampaně, kde všichni včetně médií budou proti nám, až po falšování členy mainstreamových stran,“ poznamenal Okamura.

Následně se vyjádřil i k výsledkům rakouských prezidentských voleb, které se budou opakovat. Pravicový Norbert Hofer, který těsně prohrál, vyzve znovu Alexandera Van der Bellena. „Jaký očekáváte nový výsledek, který bude více kontrolován pozorovateli všeho druhu?“ otázal se čtenář s dovětkem, že za problematické považuje korespondenční hlasy, jež pomáhali sčítat dobrovolníci neziskových organizací. 

„Mnohá svědectví z ČR svědčí o tom, že se volby skutečně falšují – přímo členy volebních komisí,“ podotkl Okamura. Podle něj není správné si dělat iluze, že by to jinde bylo jiné. Rozhodnutí rakouského soudu jej ale překvapilo. „Rakouští soudci prokázali velkou nestrannost. U nás by tohle možné nebylo – náš Ústavní soud na ústavu a spravedlnost zvysoka kašle,“ rýpl si do Ústavního soudu Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Další ze čtenářů se zeptal na novelu zákona ohledně pravomocí Policie České republiky. „V nově koncipovaném paragrafu, který až dosud měl jediný odstavec, se objevuje najednou odstavců šest. Prvních pět – stejně jako dosud – stanovuje pravomoc povolujícího orgánu (tedy Úřadu), a to včetně dosti ošemetné pravomoci stanovit oznamovateli jiné místo ke shromáždění, než by oznamovatel původně chtěl, bez toho, že by třeba byla nějak nastavena pravidla,“ zmiňuje čtenář a poukazuje i na možnost zásahu příslušníka Policie České republiky. 

„Je to rána přímo na solar. Znamená to, že bez možností jakéhokoli odvolání bude moci policista – samozřejmě na povel shora – zrušit demonstraci či shromáždění občanů,“ zmínil Okamura s tím, že cílem je omezit demonstrace proti vládě. „Policisté budou samozřejmě rozpouštět demonstrace na povel svých nadřízených, které zase řídí vláda,“ uzavřel. Závěrem požádal prezidenta, aby zákon nepodepsal. 

Řeč přišla i na tragédii v Nice. „Kolik lidí bude muset ještě zemřít, aby politici pochopili, že nám muslimové žádné dobro nepřinášejí?“ zazněl dotaz. „Bohužel mrtví Evropané politikům nic neříkají. Musí přijít demokracie a odvolání všech těch, kterým je osud Evropanů lhostejný a ignorují naše právo na bezpečí a právo na život,“ odvětil Okamura.

V souvislosti s islámem se další ze čtenářů zeptal na zamítnutí návrhu zákazu práva šaría. „Proč jej Sobotkova a Babišova vláda zamítla?“ zeptal se a právo šaría označil za novodobé fašistické právo. „Na každého emigranta dostáváme tučné dotace od EU, myslím si, že vláda tak prodává za eura vlastní zemi a svobodu občanů ČR? To je ale potom vlastizrada, a to je přece trestné,“ doplnil dotaz čtenář. „To je otázka na zmíněné vlastizrádce. Normální selský rozum to nebere. Islám je rasistická nenávistná ideologie, která hlásá válku až do naprostého vyhubení nebo porobení nevěřících,“ řekl poslanec. Podle jeho slov hnutí prosazuje vystěhování muslimských migrantů a jejich potomků.

Všechny otázky a odpovědi najdete ZDE

Závěrem se Okamura vyjádřil také k myšlence superstátu a teoriím, že migrace muslimů do Evropy je plánovaná akce. Mně osobně z chování a mnohých prohlášení proEU politiků vyplývá, že směřují k tomuto jednoznačně. Už se vidí asi jako prezidenti EU/USA. Mohl byste s tímto dotazem oslovit mistra kličkování, pana premiéra Sobotku?“ požádal další čtenář. Zároveň dodal, že současná situace mu připomíná druhou RVHP, kde opětovně hrajeme druhé housle. „Když kráčíme, jak chtějí, poplácávají ‚nás‘ po rameni, ale jakmile máme jiný názor, tak nás komandují, co že si to dovolujeme,“ dodal.

„Ano, přesný postřeh. S tím rozdílem, že RVHP byl jen společný trh – nikdo nám nediktoval zákony ani normy. Nikdo nám sem neposílal migranty. Takové porušování suverenity nenapadlo ani sovětské komunisty,“ uzavřel Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zničíme ČT! Vrátí lidem stamiliony, udeřil Jaromír Soukup. Asi to myslí vážně

7:04 Zničíme ČT! Vrátí lidem stamiliony, udeřil Jaromír Soukup. Asi to myslí vážně

Jaromír Soukup rozjíždí novou iniciativu v oblasti mediálního práva. Chce si posvítit na Českou tele…