Takto je to prý s bydlením Petra Nečase

19.11.2014 8:56 | Zprávy

Proč si expremiér Petr Nečas nekoupil vyhlédnutý byt, zkoumají dnešní Lidové noviny. Nejprve si prý vybral byt Na Radosti nedaleko pražského Zličína a z odposlechů je prý patrné, že jej chtěl koupit, ale nakonec si jej spolu se svou ženou Janou pouze pronajal. „Estébácké spisky nekomentuji," uvedl k tomu bývalý politik. Nečas tak prý alespoň nemusí vysvětlovat, zda by si takovou investici vůbec mohl dovolit.

Takto je to prý s bydlením Petra Nečase
Foto: Radim Panenka
Popisek: Samotný výslech trval jen krátce. Nečas odmítl vypovídat

LN popisují, že jde o byt v rezidenčním projektu u Zličína. Ke stometrovému prostoru v posledním patře náleží údajně i velká terasa. Expremiér zde bydlí se svou nynější manželkou Janou, dříve Nagyovou. Na zvoncích ale jména údajně nenajdete.

O novém, společném bydlení prý Nečas mluvil už v lednu roku 2013, když přiznal, že se svou první ženou žijí v odloučení. Server Lidovky.cz zjistil, že tehdy byly hovory o novém bydlení častým tématem telefonních hovorů mezi ním a tehdejší šéfkou jeho kabinetu Janou Nagyovou. Tato komunikace je zaznamenaná i v policejních spisech. Přestože o byt měli Nečasovi zájem, nekoupili jej a udělala to na jaře roku 2013 soukromá firma Spectrum Realty, a to prý za necelých sedm milionů korun. Od ní si nečas následně nemovitost pronajal.

„Co je překvapivé na tom, že nájemní byt je vlastněn právnickou osobou? Co je na tom podezřelého?“ ptal se Nečas, když byl tázán na své bydlení. O svých majetkových poměrech prý nehodlá mluvit. Lidovky.cz jej žádaly o krátkou osobní schůzku, na níž by pozadí realitní transakce objasnil. „Přestaňte mne obtěžovat svými nehoráznými dotazy! Byt mám přes realitku, platím za něj komerční a nemalý nájem,“ reagoval v textové zprávě. Proč ale v odposlechnutých hovorech domlouval koupi bytu? „Estébácké spisky nekomentuji,“ opáčil Nečas.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto připomněli Ivanu Trojanovi po jeho nářku na Čechy

16:50 Toto připomněli Ivanu Trojanovi po jeho nářku na Čechy

V rámci představování filmu Neporazitelní v Karlových Varech došlo i na politiku. O tu se zajímá zej…