Takto prý v Německu dopadl plán "uprchlíci do výroby": Přivedli je do továrny a zjistili, že třetina neumí ani psát

04.07.2016 16:27 | Zprávy

REPORTÁŽ „Němci i Švédové si ze začátku migrační krize slibovali, že z uprchlíků si vyberou odborníky či šikovné lidi pro práci ve svých automobilkách nebo i do jiných špičkových firem, kde už fungují pokročilé technologie. Nakonec ale například v Německu zjistili, že třetina z těch imigrantů, se kterými se počítalo třeba do Siemensu, neumí ani psát,“ zaznělo z úst politiků a vysokoškolských pedagogů na ostravském setkání ohledně aktuálních politických témat, které připravil tamní spolek Mladých konzervativců.

Takto prý v Německu dopadl plán "uprchlíci do výroby": Přivedli je do továrny a zjistili, že třetina neumí ani psát
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Hosté besedy, kterou uspořádali v Ostravě Mladí konzervativci

Hned prvním bodem diskuse se stalo současné nejzávažnější téma na severu Moravy – situace v OKD. „Já jsem byl shodou okolností před pár dny na návštěvě našeho přátelského regionu, Porýní-Vestfálska, které má stejnou průmyslovou strukturu jako Ostravsko, to znamená těžké strojírenství, doly a hutě. V roce 2018 tam budou utlumovat poslední dvě šachty, ale ten útlum tam probíhá po dobu 30 let v rámci vládou řízeného programu. Podobným způsobem by to mělo proběhnout i v OKD. Ten problém v těžařském průmyslu byl i v jiných vyspělých evropských zemích a například ve Velké Británii si Margaret Thatcherová horníky koupila štědrými náhradami, aby měla klid. Prostě je to hromada lidí, na které je navázáno hodně firem, a vyřešit to klidným způsobem bez ekonomických a sociálních problémů je dost nesnadné. Já jsem vždy říkal a stále to tvrdím, že privatizovat doly bylo velkou chybou, protože po vytěžení se o šachty stejně musí ještě po desítky let starat stát. V současné době je podle mého názoru jediným správným řešením, aby OKD přezval stát a řešil společně problémy s insolvenčním správcem,“ konstatoval hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (ČSSD).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Štěpán

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

21:41 Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

„Nemělo by se zapomenout na hrdiny bojující za naši vlast. Jezdíme na veškeré pietní akty,“ sdělil j…