Takto se Kubera rozplývá nad včerejším projevem Klause

29.10.2012 10:42 | Zprávy
autor: olb

Předsedovi senátorského klubu ODS Jaroslavu Kuberovi se líbí Klausovo hodnocení ekonomického a sociálního systému. Klaus totiž včera v projevu k 28. říjnu řekl, že je postavený nikoli na reálném výkonu ekonomiky, ale na zadlužování a rozdávání bohatství pořízeného na dluh. "Polemizujte s touto větou," vmetl pak Kubera místopředsedovi sněmovny za ČSSD Lubomíru Zaorálkovi.

Takto se Kubera rozplývá nad včerejším projevem Klause
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Václav Klaus na Pražském hradě během recepce následující po předávání státních vyznamenání 28. října 2012

Včerejší projev prezidenta Václava Klause u příležitosti státního svátku podle některých politiků překročil rámec obvyklé řeči státníka pronesené v tento den. Koaliční politici s projevem většinou souhlasí, opoziční však mnohdy neskrývají výhrady.

Podle Českého rozhlasu (ČRo) přesto někteří členové ODS očekávali, že hlava státu v projevu odhalí hlouběji svoje politické úmysly, které bude mít v nejbližších týdnech a měsících.

Projev prezidenta republiky ZDE

„Pokud na něco podobného opravdu spoléhali, museli být zklamáni. Prezident v projevu varoval mimo jiné před dalším zvyšováním daní, ale také před všeobecným pesimismem občanů. Lidé by podle něj neměli podlehnout představě, že nemají osud republiky ve svých rukách. Václav Klaus také dodal, že stát slábne, bobtná a ztrácí u občanů autoritu,“ uvedlo rádio.

Co na to předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera? „Sám bych to lépe neřekl,“ řekl Kubera rozhlasu. Klausův projev byl podle něj vysoce pozitivní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Alkohol

Alkohol je metla lidstva. Vy mluvíte o jeho omezení pro nezletilé. Jak ho pro ně chcete ještě víc omezit? Bohužel já myslím, že by měl být omezen i pro dospělé. Proč ho koupíte všude? Proč je na něj vysílána reklama? Co ho i víc zdanit jako je to třeba u tabáku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…