Takto se v Německu rozmáhá islám a vliv Turecka. Svědectví experta, kterého musejí brát vážně

26. 11. 2020 15:42

Kritik islámu žijící v Německu Hamed Abdel-Samad rezignoval na svoje místo v německé islámské konferenci a kritizuje způsob její práce. Píše o tom publicista Marian Kechlibar na serveru NeviditelnýPes.cz.

Takto se v Německu rozmáhá islám a vliv Turecka. Svědectví experta, kterého musejí brát vážně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka
reklama

Abdel-Samad byl za studií členem Muslimského bratrstva, o vnitřním fungování organizace toho ví docela dost. Před pár dny mimo jiné promluvil pro německý Welt, kdy hovořil o spolupráci mezi německými úřady a velkými islámskými organizacemi, jako je Ditib. Podle Abdela-Samada však nejde o spolupráci, ale o vodění za nos. 

„Nechci už nadále sloužit jako zástěrka, že je nasloucháno i kritickým hlasům. Ve skutečnosti jim totiž nasloucháno není. V konečném důsledku rozhodují o tom, co se dohodne za zavřenými dveřmi, Ditib a další velké spolky.

V úterý se dohodly na tom, že školení imámů bude probíhat v Německu, ale ne na německých univerzitách, ale ve školicích střediscích, která jsou pod vlivem velkých spolků. Školení imámů je od samého začátku islámských konferencí součástí programu. Daňoví poplatníci investovali miliony do kateder islámské teologie na mnoha univerzitách, aby tam bylo možno školit studenty v islámské teologii a vzdělávat je na imámy. Ale spolky je nechtějí zaměstnávat,“ nechal se slyšet mimo jiné Abdel-Samad.

Domnívá se také, že spolkový ministr vnitra Horst Seehofer nemá žádný přehled o tom, jaké kruhy podporuje a dostává špatné rady. „Ve výsledku získávají turečtí nacionalisté a Muslimské bratrstvo na vlivu. To není integrační politika, ale kapitulace,“ dodal s tím, že většina spolků jsou prodloužené paže cizích vlád jako té turecké nebo hnutí, jako je Muslimské bratrstvo nebo salafistů ze států Perského zálivu.

„Bohužel náš stát vlivové operace těchto organizací mezi zde žijícími muslimy ještě financuje. Deset let jsem se na to dobrovolně díval zpoza plotu, ale naše vláda si ve věcech islámu nenechá poradit,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

21:38 Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

ROZHOVOR „Rok se díváme na šťourání lidem v nose a píchání injekcí, pokud možno v největším detailu,…