V České republice nadále roste počet lidí, které postihla nemoc covid-19. Jedno z ohnisek je v Moravskoslezském kraji, další na Jihlavsku a v Praze. Na Benešovsku se přesto sešly na dva tisíce lidí na technoparty a hygienici dohlíží na to, aby lidé dodržovali všechna momentálně platná protikoronavirová opatření.
Publicista Štěpán Kotrba má přesto za to, že si tu kdosi z českého státu tropí žerty. Možná i proto, že v roce 2005 jako novinář sledoval podobnou akci – CzechTek, kterou nechal policií rozehnat expremiér Jiří Paroubek, přišel Kotrba s poněkud svérázným návrhem.
„Ministr zdravotnictví (Adam) Vojtěch i ministr vnitra (Jan) Hamáček by se měli nad sebou zamyslet.... Tady si někdo dělá z nařízení státu o koronaviru prdel a provokuje. Nicméně... Czechtek 2005 varuje i dnes. Ale... Co takhle je na konci víkendu oplotit a udělat z toho internační karanténní tábor?“ nabídl svérázné řešení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp