Teď už jdou Šlachta s Ištvanem i po vnitřním nepříteli. Kauza Langer probíhá přesně podle zásad revoluce, píše Bohumil Doležal

15.10.2015 19:09

Politolog Bohumil Doležal se rozepsal o dalším kole protikorupční revoluce, kterou teď vidíme v Olomouckém kraji. Opět za ní stojí pánové Šlachta a Ištvan. Jen oběť se změnila. Už nejde ani tak o dříve proklínanou a dnes oslabenou pravici, ale o ČSSD. Kam to povede?

Teď už jdou Šlachta s Ištvanem i po vnitřním nepříteli. Kauza Langer probíhá přesně podle zásad revoluce, píše Bohumil Doležal
Foto: ČT
Popisek: Bohumil Doležal

Bohumil Doležal na serveru Svobodné fórum konstatoval, že prožíváme druhou etapu protikorupční revoluce, která zažila svůj vrchol v létě 2013, kdy padl expremiér Petr Nečas (ODS). V duchu hesla, že revoluce míří i na vnitřního nepřítele, teď vidíme, že mezi obviněnými v kauze olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD) figurují i policisté, a to i vysoce postavení.

„Je zjevné, že nejde jen o standardní kriminální kauzu, že věc má i politický aspekt jako jeden významný okamžik divokého boje o moc a vliv v policii. A že v tomto boji ČSSD, kdysi hlavní hybatel Velké protikorupční revoluce, teď  už vůbec nemá situaci pod kontrolou, naopak sama se pomalu ocitá tam, kde byla ‚zrádná pravice‘ někdy v létě 2013,“ píše Doležal. Sociální demokracie si může sama za to, že je teď obětí, sama situaci přiživovala už v roce 2013.

Celý text najdete zde

V každé revoluci jde o to, aby pro ni byly získány srdce a mysl všech lidí. Proto dnes v čele mediální fronty stojí noviny Andreje Babiše (ANO) a dělají, co se dá, aby pro svého šéfa srdce obyvatelstva získaly. Stranou ovšem nezůstávají ani Právo, Respekt, Hospodářské noviny, Aktuálně.cz či server Neovlivní.cz. Jde tedy především o média „Pravdy a lásky“. Právě tato média oceňují skutečnost, že ve druhém kole revoluce se hledá nepřítel uvnitř policie. Vnitřního nepřítele je přece třeba se zbavit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

4:42 Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

Z PROFILU Prezident Miloš Zeman opět zodpověděl dotazy, které mu přímo položili čtenáři Parlamentníc…