Teď už nemůže chtít Turecko do Evropy vůbec nikdo. Paní Merkelová, na toto zapomeňte, vzkazuje komentátor

16.07.2016 20:31

Komentátor Viliam Buchert se na serveru Reflex.cz zamyslel nad neúspěšným státním převratem v Turecku. Jak uvádí, jde o nevyzpytatelnou zemi. A takovou přece nikdo nemůže v Evropské unii chtít, myslí si.

Teď už nemůže chtít Turecko do Evropy vůbec nikdo. Paní Merkelová, na toto zapomeňte, vzkazuje komentátor
Foto: top09.cz
Popisek: Viliam Buchert
reklama

„Turecko je sice velké, vlivné a ekonomicky mimořádně zajímavé, jenže to ještě neznamená, že patří k Evropě. Nikdy k ní kulturně, ani jinak nepatřilo,“ uvádí Buchert.

Podle něj noc z pátku na sobotu opět ukázala, že Turecko je pro západní demokracii nebezpečným pseudospojencem. „Pokus o vojenský převrat, který se v zemi odehrál, svědčí o vnitřní nestabilitě, která je zásadním omezením toho, aby pokračovaly rozhovory o vstupu Turecka do Evropské unie, či plánovaném zrušení víz s tímto státem.“

Původní text ZDE.

Podle něj je skutečnost, že vláda členské země NATO nemá plně pod kontrolou části své armády, ukázkou obrovských deficitů tureckého vládnutí. A zároveň také důkazem toho, že o demokracii se v této zemi nedá mluvit.

„Na členství v EU by proto mělo zapomenout nejenom Turecko, ale také jeho někteří evropští podporovatelé, jako například německá kancléřka Angela Merkelová. Ta se snaží svá selhání při řešení migrační krize ‚vyžehlit‘ dohodami s pofiderním tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem,“ dodává Buchert.

Ten se nebrání řešení problému s uprchlíky s vládou v Ankaře. Ale nemá se tak dít, dle jeho názoru, na základě tureckého diktátu a nesmyslných slibů, že Turecko bude moci vstoupit do Evropské unie a že by mohla být jeho občanům na podzim letošního roku zrušena i víza pro celou Evropskou unii.

„Turecká vláda také dál tvrdě potlačuje nejrůznější oponenty – od politiků, přes novináře až po národnostní menšiny. Nic takového do současné Evropy nepatří. Překážkou vstupu do EU je i nekonečná nestabilita v samotném Turecku i za jeho hranicemi, která se týká Kurdů a jejich snah o nezávislost. Turecko-kurdská nevyhlášená válka je realitou a konflikt může nabývat na intenzitě. Už dnes je do něj zataženo NATO, které je jakoby spojencem Turecka a současně vojensky podporuje Kurdy. EU by neměla být nikdy součástí tohoto konfliktu, který nemá brzké řešení. Podobně, jako je to na rozděleném Kypru, kam už se dal Brusel zatáhnout,“ dodává Buchert s tím, že v zemi rovněž sílí tendence k postupné islamizaci, která je pro Evropu smrtící. 

Závěrem tak usuzuje, že členství Turecka v Evropské unii by mělo zůstat pro Ankaru nedosažitelné. „Pokud se tedy nechce Evropská unie rozvrátit sama, k čemuž byrokraté v Bruselu (jak vidíme teď ve Velké Británii) přispívají ze všech sil,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…