Teď už nemůže chtít Turecko do Evropy vůbec nikdo. Paní Merkelová, na toto zapomeňte, vzkazuje komentátor

16.07.2016 20:31

Komentátor Viliam Buchert se na serveru Reflex.cz zamyslel nad neúspěšným státním převratem v Turecku. Jak uvádí, jde o nevyzpytatelnou zemi. A takovou přece nikdo nemůže v Evropské unii chtít, myslí si.

Teď už nemůže chtít Turecko do Evropy vůbec nikdo. Paní Merkelová, na toto zapomeňte, vzkazuje komentátor
Foto: top09.cz
Popisek: Viliam Buchert

„Turecko je sice velké, vlivné a ekonomicky mimořádně zajímavé, jenže to ještě neznamená, že patří k Evropě. Nikdy k ní kulturně, ani jinak nepatřilo,“ uvádí Buchert.

Podle něj noc z pátku na sobotu opět ukázala, že Turecko je pro západní demokracii nebezpečným pseudospojencem. „Pokus o vojenský převrat, který se v zemi odehrál, svědčí o vnitřní nestabilitě, která je zásadním omezením toho, aby pokračovaly rozhovory o vstupu Turecka do Evropské unie, či plánovaném zrušení víz s tímto státem.“

Původní text ZDE.

Podle něj je skutečnost, že vláda členské země NATO nemá plně pod kontrolou části své armády, ukázkou obrovských deficitů tureckého vládnutí. A zároveň také důkazem toho, že o demokracii se v této zemi nedá mluvit.

„Na členství v EU by proto mělo zapomenout nejenom Turecko, ale také jeho někteří evropští podporovatelé, jako například německá kancléřka Angela Merkelová. Ta se snaží svá selhání při řešení migrační krize ‚vyžehlit‘ dohodami s pofiderním tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem,“ dodává Buchert.

Ten se nebrání řešení problému s uprchlíky s vládou v Ankaře. Ale nemá se tak dít, dle jeho názoru, na základě tureckého diktátu a nesmyslných slibů, že Turecko bude moci vstoupit do Evropské unie a že by mohla být jeho občanům na podzim letošního roku zrušena i víza pro celou Evropskou unii.

„Turecká vláda také dál tvrdě potlačuje nejrůznější oponenty – od politiků, přes novináře až po národnostní menšiny. Nic takového do současné Evropy nepatří. Překážkou vstupu do EU je i nekonečná nestabilita v samotném Turecku i za jeho hranicemi, která se týká Kurdů a jejich snah o nezávislost. Turecko-kurdská nevyhlášená válka je realitou a konflikt může nabývat na intenzitě. Už dnes je do něj zataženo NATO, které je jakoby spojencem Turecka a současně vojensky podporuje Kurdy. EU by neměla být nikdy součástí tohoto konfliktu, který nemá brzké řešení. Podobně, jako je to na rozděleném Kypru, kam už se dal Brusel zatáhnout,“ dodává Buchert s tím, že v zemi rovněž sílí tendence k postupné islamizaci, která je pro Evropu smrtící. 

Závěrem tak usuzuje, že členství Turecka v Evropské unii by mělo zůstat pro Ankaru nedosažitelné. „Pokud se tedy nechce Evropská unie rozvrátit sama, k čemuž byrokraté v Bruselu (jak vidíme teď ve Velké Británii) přispívají ze všech sil,“ uzavřel.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Porodnost

Dobrý den, píšete, co chcete dělat pro zvýšení porodnosti, ale nezapomínáte, že jste už více jak dva roky ve vládě? Co jste zatím pro rodiny udělali? Vždyť i to navýšení rodičovské je nedostatečné a navíc diskriminující. A co je vlastně podle vás hlavní příčinou klesající porodnosti? Koukám, že neod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Bitevní stodola.“ Smáli se, ale funguje to. Rusové vyzráli na ukrajinské drony

20:13 „Bitevní stodola.“ Smáli se, ale funguje to. Rusové vyzráli na ukrajinské drony

Válka na Ukrajině přinesla do moderního válčení použití dronů a dalších bezpilotních letounů, které …