Telička se ptal na Babiše v EU. Zde je výsledek

06.06.2019 6:47

Předseda vlády Andrej Babiš tvrdí, že předběžná zpráva auditorů EU, která tvrdí, že politik zůstává ve střetu zájmů, protože si stále uchovává vliv na svůj Agrofert, je plná chyb a je útokem na Českou republiku. Před kamerami České televize dal také najevo, že se o tom chce bavit s končícím předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Zdá se však, že se svou žádostí o rozhovor tvrdě narazí.

Telička se ptal na Babiše v EU. Zde je výsledek
Foto: Petr Kupka
Popisek: Europoslanec Pavel Telička na přednášce pro studenty Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava

V Česku se od pátku mluví o předběžné auditní zprávě Evropské komise, podle které je premiér Andrej Babiš dál ve střetu zájmů.

„My máme Evropskou radu 21. června a já se určitě zeptám pana Junckera, že jak je možné, že má tak nekompetentní auditoři,“ řekl Babiš před kamerami ČT a nakládal přitom s českým jazykem způsobem sobě často vlastním, „protože jejich chování bylo skandální“, vyjádřil svůj názor. Z Bruselu už přišla odpověď, že auditoři jednají jako profesionálové, kteří mají na zřeteli v prvé řadě zájmy všech daňových poplatníků EU, i těch českých.

Končící místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička (Hlas) na sociální síti Twitter prozradil, že v Bruselu se na Babiše zlobí a mají za to, že svými útoky na EU překročil všechny meze.

„V reakci na hlášku @AndrejBabis , ze bude o auditu chtít jednat s Junckerem mi bylo dnes v Bruselu řečeno, ze není chuť se s premiérem bavit o ničem,natož o šetření jeho kauz.Udiv nad jeho nekompetentnosti,jaké komentáře činí.Pry překročil všechny hranice,“ napsal Telička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…