Temné dopady vykopnutí Řecka z eurozóny: Bude to prý drahé i pro nás. Z Německa zazněla neuvěřitelná věc

07.07.2015 7:11 | Zprávy

Nové kolo jednání o krachujícím Řecku začne dnes v Bruselu. Řekové v nedělním referendu řekli jasné ne úsporným opatřením a reformám navrhovaným věřiteli, premiér Alexis Tsipras tak věří, že má nyní lepší vyjednávací pozici. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny.

Temné dopady vykopnutí Řecka z eurozóny: Bude to prý drahé i pro nás. Z Německa zazněla neuvěřitelná věc
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka

Představitelé eurozóny se však nechali slyšet, že Řekům ustupovat nehodlají. Jak uvedl šéf euroskupiny Jeroen Dijsselbloem, výsledek referenda je velmi politováníhodný pro budoucnost Řecka. Německý ministr hospodářství Sigmar Gabriel pro změnu uvedl, že bankrot Řecka je velmi blízko. Podle šokujícího prohlášení Gabriela by se všechny země eurozóny měly zároveň připravovat na humanitární pomoc, kterou bude členská země EU potřebovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

migranti

Podle vás nyní budeme moci účinněji prosazovat návraty nepřijatých migrantů, ale co EU udělala v boji s nelegální migrací, která je podle mě ten hlavní problém?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O2 nás otravuje, stěžují si lidé. Máme návod, jak nechtěné volání zastavit

4:40 O2 nás otravuje, stěžují si lidé. Máme návod, jak nechtěné volání zastavit

Telemarketing. Otravné nevyžádané telefonáty od cizích firem slibují výhodné zboží nebo třeba finanč…