Teror v Paříži: Svítíme na Braniborskou bránu. Londýn: Svítíme. Istanbul: Svítíme. Petrohrad? Nesvítíme. A Němci sdělili proč

04.04.2017 8:02 | Zprávy
autor: fib

Uživatelé sociálních sítí vyjadřují podporu obětem útoků včerejšího teroristického činu v petrohradském metru šířením fotografií ruského města s nápisem „Pray for Saint Petersburg“. Avšak v Berlíně se rozhodli známou Braniborskou bránu tentokrát neosvítit ruskou trikolorou, jak tomu bylo zvykem při minulých atentátech.

Teror v Paříži: Svítíme na Braniborskou bránu. Londýn: Svítíme. Istanbul: Svítíme. Petrohrad? Nesvítíme. A Němci sdělili proč
Foto: ReproFoto: Youtube
Popisek: Výbuch v petrohradském metru.

Téměř bezprostředně po výbuchu v petrohradském metru, při kterém přišlo o život minimálně devět lidí, se na sociálních sítích začala šířit akce na podporu obětí a pozůstalých. Nejen obyvatelé Petrohradu a jiných částí Ruska na svých profilech šíří obrázky města s nápisem „Pray for Saint Petersburg“.

Jedním z nejpopulárnějších snímků je ten, na kterém je zobrazeno Palácové náměstí před petrohradskou Ermitáží, na kterém je Alexandrovský sloup zaměněn za ohromnou svíci. Fotografie je rovněž doplněna již zmíněným textem vybízející veřejnost, aby se modlila za Petrohrad.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…