Teror v Paříži: Svítíme na Braniborskou bránu. Londýn: Svítíme. Istanbul: Svítíme. Petrohrad? Nesvítíme. A Němci sdělili proč

04.04.2017 8:02

Uživatelé sociálních sítí vyjadřují podporu obětem útoků včerejšího teroristického činu v petrohradském metru šířením fotografií ruského města s nápisem „Pray for Saint Petersburg“. Avšak v Berlíně se rozhodli známou Braniborskou bránu tentokrát neosvítit ruskou trikolorou, jak tomu bylo zvykem při minulých atentátech.

Teror v Paříži: Svítíme na Braniborskou bránu. Londýn: Svítíme. Istanbul: Svítíme. Petrohrad? Nesvítíme. A Němci sdělili proč
Foto: ReproFoto: Youtube
Popisek: Výbuch v petrohradském metru.

Téměř bezprostředně po výbuchu v petrohradském metru, při kterém přišlo o život minimálně devět lidí, se na sociálních sítích začala šířit akce na podporu obětí a pozůstalých. Nejen obyvatelé Petrohradu a jiných částí Ruska na svých profilech šíří obrázky města s nápisem „Pray for Saint Petersburg“.

Jedním z nejpopulárnějších snímků je ten, na kterém je zobrazeno Palácové náměstí před petrohradskou Ermitáží, na kterém je Alexandrovský sloup zaměněn za ohromnou svíci. Fotografie je rovněž doplněna již zmíněným textem vybízející veřejnost, aby se modlila za Petrohrad.

Anketa

Vadí vám, že Eiffelova věž nebo Braniborská brána nesvítí ruskými barvami?

91%
9%
hlasovalo: 5673 lidí

Další lidé zase sdílí fotografie jiných petrohradských pamětihodností s nápisem v ruštině „Pitěre, jsme s tebou“.

Negativní reakci na sociálních sítích vyvolalo rozhodnutí vedení německého hlavního města Berlína, které se rozhodlo tentokráte nenasvítit symbol města, Braniborskou bránu, v barvách ruské trikolory.

„Nedošlo k tomu z toho důvodu, že Petrohrad není partnerským městem Berlína. Výjimky by měly být učiněny jen ve skutečně výjimečných případech,“ cituje slova tiskového mluvčího Německé tiskové agentury Berliner Zeitung.

Po podobných útocích byla Braniborská brána v minulosti nasvícena v národních barvách Francie, Belgie, Velké Británie i třeba Turecka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: fib

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…