Teroristický útok? Ruští vyšetřovatelé zvažují i tuto variantu. Na závěry o příčinách pádu letadla je ale brzy

25.12.2016 19:44

Ruská agentura TASS hlásí, že místní úřady prošetřují všechny varianty pádu ruského letounu TU-154 s 92 lidmi na palubě. Havárii letounu nikdo nepřežil. Mezi oběťmi je také drtivá většina armádního uměleckého souboru Alexandrovci. Podle úřadů nelze v této fázi vyšetřování vyloučit jakoukoli variantu – od technické závady až po teroristický útok.

Teroristický útok? Ruští vyšetřovatelé zvažují i tuto variantu. Na závěry o příčinách pádu letadla je ale brzy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Letadlo, ilustrační foto
reklama

Úřady Ruské federace prozatím nevyloučily žádnou z variant zdůvodnění pádu letounu TU-154 s většinou ruského armádního sboru Alexandrovců na palubě. V tuto chvíli tak nelze vyloučit, že se letadlo zřítilo do moře kvůli technické závadě, ale ani to, že mohlo jít o teroristický čin. Ruský ministr dopravy Maxim Sokolov však novinářům zdůraznil, že vyšetřování je teprve na počátku a hovořit už teď o možném teroristickém útoku by bylo velmi předčasné.

Celou zprávu naleznete zde

Vyhledávání trosek letounu a obětí neštěstí může podle ministra trvat poměrně dlouho. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil sestavení vládního týmu, který má okolnosti tragické události důkladně prošetřit.

Podle ruských médií měli Alexandrovci vystoupit také v syrském Aleppu, které před několika dny dobyly jednotky syrského prezidenta Bašára Asada. O plánovaném vystoupení se v soustrastném telegramu zmínil i prezident Asad. Ruské ministerstvo obrany však krátce po neštěstí oznámilo jen tolik, že Alexandrovci jeli potěšit ruské vojáky na Nový rok na leteckou základnu v Sýrii. Se zpěváky v letadle cestovali také technici, kteří měli na základně sloužit, a skupina novinářů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

20:54 A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vidí v koronavirové pandemii pro Česko př…