Těšte se. VZP chce ušetřit miliardu. Na lécích, lázních i rehabilitacích

29.10.2011 21:36 | Zprávy

Všeobecná zdravotní pojišťovna chce v příštím roce ušetřit více než miliardu korun – na lécích, ambulantních specialistech, lázních nebo lécích. Správní rada VZP schválila zdravotně pojistný plán, ve kterém to podle serveru Aktuálně.cz jasně stojí.

Těšte se. VZP chce ušetřit miliardu. Na lécích, lázních i rehabilitacích
Foto: Hans Štembera
Popisek: VZP

"V případě, že ministerstvo tímto způsobem zkrátí úhrady, začne mít problém nejen s nemocničními doktory," reagoval pro server předseda Sdružení ambulantních specialistů Zoran Jojko.

Rozhodne ministerstvo

Škrty se mají dotknout i nemocnic, například specialisté přijdou o 700 milionů. "Je to odhad, představa a plán Všeobecné zdravotní pojišťovny. Nicméně klíčovým krokem bude schválení úhradové vyhlášky," řekl poslanec ODS a předseda správní rady VZP Marek Šnajdr.

SLEDUJEME kauzu IZIP
VŠE O VZP čtěte ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

16:15 Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

Novináře, kteří se navenek prezentují coby nezávislí, platili nejen Američané. Investigativní organi…