Tibetská vlajka na FAMU vzbudila zájem. Komentátor Echo24.cz děkuje policistům

01.04.2016 8:45 | Zprávy
autor: vef

Komentátor Ondřej Štindl se na serveru Echo24.cz vrátil k návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku. A to konkrétně k jednomu policejnímu „zásahu“. „Pánům od policie je třeba poděkovat,“ uvedl.

Tibetská vlajka na FAMU vzbudila zájem. Komentátor Echo24.cz děkuje policistům
Foto: archiv
Popisek: Tibetská vlajka

Povšiml si totiž situace, že pražská FAMU v průběhu návštěvy vyvěsila na protest proti porušování lidských práv čínským komunistickým režimem tibetskou vlajku. „Na děkanát se pak dostavili pánové, kteří se představili jako kriminální policisté, zeptali se, jestli je s vyvěšením vlajek srozuměno vedení školy, dozvěděli se, že to tak je. Slušně se rozloučili a odešli. Prapory vesele vlály dál, vlají ještě dnes,“ píše Štindl. 

Všímá si také následné reakce akademického senátu filmové školy, který proti celé události důrazně protestoval. „Situace, kdy se představitelé státní moci dostaví na vysokou školu a – třeba zdvořile – se vyptávají, co že to za názory se na té škole vyjadřují (a vyvěšení vlajky je přece vyjádření nějakého názoru), je nemyslitelná. Nebo by vlastně měla být – nejenom pro nostalgiky po časech převratu z roku 1989, kdy nedotknutelnost akademické půdy byla pro stávkující studenty velkým tématem,“ uvedl Štindl s tím, že pro zdraví společnosti je důležité, aby univerzity byly místem, kde je možné vyjadřovat bez zábran v podstatě jakékoliv názory. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…