Tisíce lidí znovu v ulicích Moskvy. Tentokrát bez zásahu policie

1. 9. 2019 8:08

Tisíce lidí v Moskvě znovu demonstrovaly za svobodné volby. Nepovolený protestní pochod centrem se odehrál v poklidné atmosféře a bez zatýkání. Komunální volby v ruském hlavním městě, z nichž byla kvůli formálním nedostatkům vyřazena většina liberální opozice, se uskuteční 8. září, uvedla ČTK.

Tisíce lidí znovu v ulicích Moskvy. Tentokrát bez zásahu policie
Foto: Oficiální twitterový účet Vladimira Putina
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin
reklama

Sobotní demonstrace byla prezentována jako „společná procházka“. Svolali jí opoziční aktivisté Ljubov Sobolová a Alexej Navalnyj. Výzvu vyslyšeli především žáci a studenti. Demonstranti mimo jiné provolávali hesla „Je to naše město“, „Rusko bude svobodné“ a v narážce na ruského prezidenta Vladimira Putina také „Rusko bez Putina“. Požadovali i propuštění vězněných opozičních aktivistů.

V čele průvodu demonstrující nesli také transparenty na podporu sester Krestiny, Angeliny a Mariji Chačaturjanových, kterým hrozí mnohaleté tresty vězení za zabití tyranského otce, uvedla ČTK s odkazem na další agentury.

Pochod končil na Puškinově náměstí v centru Moskvy, kde zabránilo množství policistů davu demonstrantů pokračovat dále k moskevské radnici. Některým účastníkům protestu se to přesto podařilo, policie však proti nim ani v tuto chvíli nezasáhla. Většina svolavatelů byla za organizaci nepovolených protestů v uplynulých týdnech krátkodobě zatčena.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prague Pride 2020: Praha zaplatila homosexuálům a lesbám dokonce i zvláštní lékařskou péči, ochranku a speciální záchody. Přišli jsme na to

4:43 Prague Pride 2020: Praha zaplatila homosexuálům a lesbám dokonce i zvláštní lékařskou péči, ochranku a speciální záchody. Přišli jsme na to

Pražští zastupitelé rozhodli o finanční podpoře LGBT festivalu Prague Pride. Festival obdržel 1.000.…