Tito lidé nám mohou vládnout, když se domluví Bartoš s Fialou. Hlavně o finance je bitka

12.06.2021 20:10

Jako ministryně práce a sociálních věcí Olga Richterová či ministr spravedlnosti Jakub Michálek? I to by se mohlo stát v případě, že by Piráti a STAN vyhráli volby. Koalice – a také SPOLU – totiž nastínily některé své nominanty. Píše to server Forum24.cz.

Tito lidé nám mohou vládnout, když se domluví Bartoš s Fialou. Hlavně o finance je bitka
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová

V případě, že by volby dopadly podle posledních průzkumů, zvítězila by koalice Pirátů s hnutím STAN, následovaná koalicí SPOLU. Obě demokratické koalice by se podle všeho následně dohodly na společném uspořádání vládního kabinetu. I z toho důvodu jsou tak zřejmá některá jména. 

V čem se obě koalice však nedokážou shodnout, je osoba premiéra. Za SPOLU by to měl být předseda ODS Petr Fiala, za koalici Pirátů + STANu by to měl být Ivan Bartoš (Piráti). „Já považuji Petra Fialu za zkušeného člověka, což prokázal tím, že jako rektor velmi úspěšně vedl Masarykovu univerzitu. Pod jeho vedením se opravdu posouvala kupředu a tyto své zkušenosti pak zužitkoval i v politice,“ řekla v této otázce pro FORUM 24 předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Každá z koalic má samozřejmě také svého kandidáta na post ministra financí. Za SPOLU by to mohl být Zbyněk Stanjura, za „PirátoSTAN“ Lukáš Wagenknecht či Věslav Michalik.

Ministerstvo průmyslu a obchodu by mohl obsadit Martin Kuba (ODS), Petr Třešňák (Piráti), Martin Jiránek (Piráti) či Josef Bernard (STAN). Post ministra vnitra by mohl obsadit předseda Starostů (Vít Rakušan), Ministerstvo spravedlnosti Jakub Michálek (Piráti) a Ministerstvo práce a sociálních věcí Olga Richterová (Piráti). Piráti budou na svém fóru o kandidátech hlasovat 18. 6. až 21. 6. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…