Tluchoř a Šnajdr nebudou souzeni. Ištvan rozhodnutí analyzuje a brzy prý zareaguje

16.07.2013 17:54

Bývalí poslanci ODS Marek Šnajdr a Petr Tluchoř nebudou souzeni kvůli vyjednávání o trafikách. Rozhodl o tom Nejvyšší soud, který je vyňal z pravomoci trestního řízení. Trafiky přitom podle žalobců byly jediným důvodem, proč exposlanci byli stíháni.

Tluchoř a Šnajdr nebudou souzeni. Ištvan rozhodnutí analyzuje a brzy prý zareaguje
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Ivo Ištvan, vrchní státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci

Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan řekl, že žalobci rozhodnutí soudu analyzují. Budou na něj brzy reagovat. Jaké kroky hodlá státní zastupitelství učinit, ale prozradit nechtěl.

"To oznámíme, až tu reakci učiníme. To rozhodnutí, které učiníme, bude otázkou velmi krátkého času," uvedl Ištvan. Podle něho přišel verdikt faxem po pracovní době, pouze však výrok bez odůvodnění.

Podle Tluchořova advokáta Marka Nespaly soud analogicky rozhodoval i v případě poslanců Víta Bárty a Jaroslava Škárky. Dodal, že na základě rozhodnutí musí být jeho klient okamžitě propuštěn z vazby. Postup u Nejvyššího soudu Nespala koordinoval s advokátem dalšího obviněného exposlance Šnajdra. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…