To bude křiku. Prezident Zeman vyjádřil svůj názor na ombudsmanku Šabatovou

03.06.2017 14:49

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor metropolitnímu čtrnáctideníku Naše Praha. Ačkoli se drtivá většina rozhovoru týkala situace v hlavním městě Praze, prezident zmínil i 45. prezidenta USA Donalda Trumpa a tvrdě se opřel do ombudsmanky Anny Šabatové. Pokud jde o situaci v Praze, prezident je zklamaný, že pod vedením Adriany Krnáčové (ANO) se podle jeho názoru zastavily investiční plány.

To bude křiku. Prezident Zeman vyjádřil svůj názor na ombudsmanku Šabatovou
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Hned v úvodu si prezident posteskl, že se investiční aktivita ve městě vedeném Adrianou Krnáčovou (ANO) zastavila, což podle Zemana není dobré. Krnáčová se snaží s koalicí vládnout městu, ale Zemanovi v Praze schází nějaký razantnější politik, třeba člověk typu Donalda Trumpa.

„Někoho, kdo by v pozitivním slova smyslu vyčníval nad ostatními politiky, nevidím. Tím nechci nijak hanět paní primátorku, sleduji, že se ve složité koaliční situaci snaží. Rozhodně jsem pro to, aby si obyvatelé Prahy vybrali svého primátora v přímé volbě. A to platí i pro ostatní kraje. Jsem zastáncem přímé volby hejtmanů, primátorů a starostů. Pokud jde o poslední otázku, nejsem si jist, že by průměrný Pražan dokázal pět funkcí vyjmenovat. Víte, oni mají lidé opravdu jiné starosti, než studovat obsazení funkcí ve vedení metropole,“ je přesvědčen prezident. 

Nejlíp se prý bude Praha mít, až jí budou vládnout politici s tahem na branku a ne nějací zákulisní hráči. Tito politici by pak podle prezidenta měli rozjet zásadní projekty, jako je pražský okruh. První plány tohoto okruhu pocházejí ještě z časů první Československé republiky, ale bohužel okruh dodnes nestojí. Zeman je přesvědčen, že by stát měl Praze s výstavbou okruhu pomoci, protože v konečném důsledku bude sloužit nejen Pražanům, ale obyvatelům celé země.  

Došlo i na případ známé pražské střední zdravotnické školy, kterou žalovala jedna zahraniční studentka za to, že jí je znemožněno během studia nosit muslimský šátek na hlavě. Do ombudsmanky Anny Šabatové, jež se postavila na stranu studentky, se prezident v rozhovoru pořádně obul.

„Vůbec se netajím názorem, že činnost paní Šabatové je škodlivá. Místo, aby případné problémy řešila, oddává se aktivismu. Paní Šabatová vlastně není ombudsmanka, ale živoucí neziskovka se všemi negativy, které to přináší. Aby bylo jasno, velmi si vážím těch neziskovek, které pomáhají konkrétním lidem, třeba v nouzi nebo v těžké životní situaci. Ty mají mou hlubokou úctu,“ udeřil Zeman na Šabatovou.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„V každém případě bychom měli trvat na tom, aby byly dodržovány hodnoty naší společnosti, které jsou založeny na židovsko-křesťanských základech. Nechci, aby někdy v Praze vznikly no-go zóny, kam se obyvatel města bojí jen zajít,“ doplnil prezident.

Zeman nešetřil ani Zelené. Tato strana sice dnes sedí ve vedení města, ale protože v Praze není národní park, Pražané se podle prezidenta nemusí až tolik bát. Kdyby byl v Praze národní park, „ekoteroristé“ by prý kdejakého Pražana vyhnali z jeho bytu, ve jménu ochrany přírody. Nemluvě o tom, že Zelení se stavějí vstřícně k přijímání migrantů, což se hlavě státu také nelibí. „Vím o vstřícnosti Zelených k přijímání migrantů z kulturně nekompatibilních zemí. Hluboce s tímto postojem nesouhlasím,“ zdůraznil.

Celý rozhovor naleznete zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válka? Kolaps. A oni to vědí. Tereza Spencerová naléhavě o posledních krocích USA. Víc horko, než za okny

8:56 Válka? Kolaps. A oni to vědí. Tereza Spencerová naléhavě o posledních krocích USA. Víc horko, než za okny

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Spojené státy provedly několik simulací vojenské akce proti Íránu a …