To bude švanda. Doktor Macek odhalil nové souvislosti kolem Babiše

20.11.2018 10:14

Doktor Miroslav Macek se ve svých pravidelných glosách vyjadřuje ke společenskému dění v naší zemi. Stranou jeho pozornosti nemohla zůstat ani kauza premiéra Andreje Babiše a jeho syna Andreje Babiše mladšího. Mackovi v chování premiéra cosi smrdí. Hlavou nevěřícně kroutí i nad postupem policie a státního zastupitelství.

To bude švanda. Doktor Macek odhalil nové souvislosti kolem Babiše
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Jako lékař se prý Macek setkal s řadou psychicky nemocných lidí a ví, že si tito lidé umí vymýšlet neuvěřitelné věci. Pokud do této kategorie patří i syn předsedy vlády Babiše Andrej Babiš mladší, Macek nechápe, proč mu jeho otec jakožto druhý nejbohatší Čech nezajistil tu nejlepší možnou léčbu. Místo léčby poslal premiér svého potomka na ukrajinský poloostrov Krym.

„Takže základní problém v tom, co se právě děje, vidím v jednom jediném: pokud Babišův syn namísto takové léčby trávil měsíce na Krymu (!) bez té nejlepší možné lékařské péče, něco zatraceně smrdí… a připočteme-li k tomu osobnost a zkušenosti s chováním Andreje Babiše, smrdí to dvojnásob…“ napsal Macek už ve čtvrtek.

A o pár dní později obrátil pozornost i k počínání policie a státních zástupců. Zdá se mu, že se policisté báli toho, že budou tlačeni zamést kauzu Čapí hnízdo, ve které je premiér Babiš obviněn z dotačního podvodu, pod koberec. Tomuto tlaku se podle Macka vyhnuli tím, že nikoli poprvé vybavili novinářku Sabinu Slonkovou informacemi a nechali ji vyrazit do terénu.

„Nabízím dále jedno velice jednoduché vysvětlení toho, co se v minulých dnech dělo:
Někteří policisté měli více či méně oprávněné obavy z toho, že na ně bude vyvíjen neúměrný nátlak, aby kauzu Čapí hnízdo zametli pod koberec. Nejlepší způsob, jak takový tlak eliminovat, je vybudit veřejné mínění k požadavku, aby se případ co nejrychleji a nejpečlivěji prošetřil. Použijí tedy (jako již vícekrát) Sabinu Slonkovou, vybaví ji nezbytnými informacemi a vypustí do světa senzaci, která už bude žít vlastním životem. I kdyby se jim Babiše juniora nepodařilo vyslechnout nebo byl označen za výpovědi nezpůsobilého, nikdo už nezpochybní (ani Babišovi právníci) nachystané rozdělení kauzy Čapí hnízdo, z něhož Babišova část je už pečlivě nachystána,“ napsal Macek.

Pana doktora také zaujalo vystoupení Babišovy exmanželky Beaty Babišové, která novináře obvinila, že prozradili adresu jejího bydliště a ona se synem se teď bojí vycházet ven. Macek poukázal na to, že novináři v reportáži švýcarskou adresu Babiše mladšího neprozradili.

„Škoda, že záznam je zarámován tak, že není vidět, z čeho ten předchystaný text čte. Ba dokonce si sama vypíná kameru! A zmiňuje se o tom, jak zlovolní novináři zveřejnili jejich adresu, takže ani nemohou vylézt z domu, ačkoliv žádní novináři jejich adresu nezveřejnili. Holt pod tlakem se dělají chyby… Joj, to bude švanda!“ pokračoval.

Macka na celé kauza zaujalo i to, že premiéra Babiše hájí osobní strážce kontroverzního podnikatele Františka Mrázka Pavel Štyr. Připomeňme, že Mrázek byl v roce 2006 zavražděn nájemným zabijákem.

Tohle všechno by se ale dalo relativně snadno smést ze stolu, naznačil Macek s nádechem hořkého humoru. Stačilo by, aby prezident Miloš Zeman využil svých Ústavou daných pravomocí a nařídil zastavení celé kauzy. Zákon sice vyžaduje, aby toto rozhodnutí spolupodepsal i předseda vlády, ale Macek nepochybuje o tom, že zrovna v kauze Čapí hnízdo by obviněný Andrej Babiš připojil podpis velmi rád. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

22:01 „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

„Dnes jsme svědky toho, že se přeživší členové vražedných komand a jejich následovníci snaží přepsat…