To by byl gól: Volební vývoj ve Francii, kterého se Brusel obává. Finančníci už jsou nervní teď

17.04.2017 12:11

Levicový kandidát na post prezidenta Francie Jean-Luc Melenchon dokázal na svůj nedělní mítink přilákat desetitisíce lidí a zdá se, že se ocitl zpět ve hře o prezidentské křeslo, uvádí agentura Reuters.

To by byl gól: Volební vývoj ve Francii, kterého se Brusel obává. Finančníci už jsou nervní teď
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: Marine Le Penová
reklama

Poslední průzkumy veřejného mínění napovídají tomu, že čtyři prezidentské kandidáty – centristu Emmanuela Macrona, pravicovou političku Marine Le Penovou, konzervativce Francoise Fillona a Melenchona – od sebe dělí jen několik málo procentních bodů. 

Doposud převládala hypotéza, že ve finálovém duelu mezi šéfkou Národní Fronty Marine Le Penovou a Emmanuelem Macronem těsně zvítězí kandidát středu. Hledě na rostoucí popularitu Melenchona se zdá, že nakonec může být všechno ještě jinak. 

„Možnost toho, že se v druhém kole Le Penová utká s Melenchonem, přidělává vrásky zejména některým investorům, kteří byli již tak šokováni loňským referendem o vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Jak Marine Le Penová, tak i Melenchon, totiž navrhují referendum o setrvání Francie v Evropské unii,“ uvádí Reuters

Anketa

Myslíte, že Donald J. Trump vojensky udeří proti Severní Koreji?

hlasovalo: 4466 lidí

Melenchon také prosazuje 90 procentní zdanění nejbohatších Francouzů a vystoupení Francie ze Severoaltantické aliance. Le Penová chce navíc bojovat s nelegální migrací a vystoupit z eurozóny. 

„My zastupujeme Francii plnou krásy a štědrosti, která každý svůj den začíná s mottem – svoboda, rovnost, bratrství,“ hlásil Melenchon na mítinku v Toulouse. Podle členů jeho politické kampaně se shromáždění zúčastnilo 70 000 lidí. 

Odstupující socialistický prezident Francois Hollande v neděli francouzské televizi prozradil, že by se v případě volebního vítězství Marine Le Penové cítil osobně „vinen“ za to, že se ve Francii k moci dostala utrapravicová kandidátka. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: fib
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

18:43 Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

REPORTÁŽ „Vůbec neberu Číně ten obrovitý pokrok. To byl největší ekonomický pokrok v historii lidstv…