To, jaké dějiny byly, se nedá nařídit zákonem, píše Grebeníček

21.04.2013 6:54

Čtenář ParlamentníchListů.cz vystupující pod jménem Řehoř vyjádřil podporu komunistickému poslanci Miroslavu Grebeníčkovi za to, že bojuje proti překrucování historie. Někdejší předseda KSČM odepsal, že současná kampaň o jediném správném pohledu na historii podporovaná médii ukazuje na strach z nepohodlných pamětníků.

To, jaké dějiny byly, se nedá nařídit zákonem, píše Grebeníček
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

O tom, že dnes dochází ke zkreslování historie je přesvědčen někdejší předseda KSČM poslanec Miroslav Grebeníček. Historie však není jen to, co si dnes někteří lidé účelově vybírají. Ale dokud žijí nepohodlní pamětníci, může pravda vyjít najevo.

"Nejsou to černobílé pohádky, které mnohdy tak rádi vyprávějí politici u moci a ochotná média. To, jaké dějiny byly, se nedá nařídit zákonem nebo komickými úředními a poloúředními výnosy o jediném politicky správném běhu a obsahu událostí. Strach z demokratické diskuse o dějinách a strach z nepohodlných pamětníků, snaha je skandalizovat, ukřičet, neslyšet, to je ze současných účelových kampaní hodně patrné," podotýká někdejší šéf komunistů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opozice ohlásila pokus o sestřelení  vlády, Babiš nakráčel k pultíku: Já se musím smát. Žádný problém není, Piráti lhali

16:40 Opozice ohlásila pokus o sestřelení vlády, Babiš nakráčel k pultíku: Já se musím smát. Žádný problém není, Piráti lhali

Tiskovou konferenci před jednáním Sněmovny uspořádalo i hnutí ANO. Předseda poslaneckého klubu Jaros…