To je pod úroveň, tato debata, křičel Okamura v rádiu. Média prý ze zásadního textu udělala bulvár

06.01.2015 18:56 | Zprávy

Úterní vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu bylo ve znamení místy značně vyostřené diskuze mezi šéfem hnutí Úsvit Tomio Okamurou a moderátorkou Karolínou Koubovou. Diskutovalo se především o kontroverzním textu, který v těchto dnech vyvěsil na svém facebookovém profilu Okamura a jehož autorem byl bývalý diplomat v Íránu Jiří Kobza.

To je pod úroveň, tato debata, křičel Okamura v rádiu. Média prý ze zásadního textu udělala bulvár
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Okamura uvedl, že v principu s Kobzovým textem souhlasí. Vynechal by ale věci, které text zlehčují, tedy například pasáže o tom, že by lidé měli venčit prasátka vedle islámských mešit a že by lidé neměli kupovat kebaby.

Myslel jsem, že média vezmou téma vážně

Lídr Úsvitu argumentoval tím, že před několika dny zveřejněná zpráva tajné služby BIS potvrdila jeho dřívější tvrzení, podle kterého i v ČR operují radikální islamisté. V těchto dnech se také potvrdilo jeho dřívější upozornění, že v pražském Islámském centru byla distribuována kniha, která je v rozporu s českým právním řádem.

Okamura přiznal, že nyní by už Kobzův text na svém facebookovém profilu nezveřejnil. „Myslel jsem si, že média to téma vezmou vážně a neudělají z toho bulvár,“ vysvětlil, že se zmýlil ve svém předpokladu toho, jak sdělovací prostředky na zmíněný článek zareagují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš po blackoutu: Máme zločineckou vládu, co nikdy neřekne pravdu

0:00 Babiš po blackoutu: Máme zločineckou vládu, co nikdy neřekne pravdu

„Máme zločineckou, nekompetentní vládu, která ohrožuje naši bezpečnost a nikdy neřekne pravdu,“ tvrd…