To je ten Čech, slizkej had z Evropy. Český novinář se pochlubil, jak ho nenávidí v Moskvě za to, že hájí západní postoje

24.02.2015 17:22

Poprvé si připadal jako Brad Pitt, ne tak jako onen herec, ale spíše jako hrdina z filmu Světová válka Z. Na svém blogu se k tomu přiznal spolupracovník serveru Aktuálně.cz, který dlouhodobě žije v Moskvě, Jiří Just. Vystoupil v ruské televizi a zúčastnil se moskevské akce Antimajdan, kterou charakterizoval jako slet lidí postižených ruskou propagandou. Informace o tom přinesl jeho domovský server.

To je ten Čech, slizkej had z Evropy. Český novinář se pochlubil, jak ho nenávidí v Moskvě za to, že hájí západní postoje
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Průvod ke dni národní jednoty v Moskvě. Zúčastnilo se ho pětasedmdesát tisíc lidí

“Je to fajn pocit, oponovat v přímém přenosu hloupostem ruských politiků. Když jim můžu říct, co si o nich myslím,“ napsal na svém blogu ke svému  vystoupení v ruské televizi Just. A přidal pár historek ze své účasti na akci Antimajdan.

Celý blog ZDE.

Ruský moderátor i diváci se do Justa obuli

“Divím se, že tě ještě nevyhostili,“ přivítal Justa s kyselým obličejem moderátor B. "Asi si to toužebně přál," napsal Just a dodal, že pravděpodobně jeho diskuzní protivník nemohl skousnout fakt, že si se svými spolupracovníky v České republice dovolil v centru Prahy vylepit olympijské medvědy s kalašnikovem. Ruští diváci mu však po jeho vystoupení v jejich televizi posílali daleko peprnější vzkazy. "Jak si, ty šmejde, dovoluješ na centrálním kanále Ruské federace stát a drze se usmívat do kamery, když ti vypráví o dětech z Donbasu? Asi jsi v životě ještě pořádně netrpěl! Modli se, svině!“ napsal divák Justovi a ten to okomentoval slovy: "Dojemné, že?“

Na video z debaty se podívejte ZDE.

Antimajdan živě

Na moskevskou akci Antimajdan, cosi jako slet ruskou propagandou stižených, šel s vědomím, že nebude zrovna vřele přivítán. Na svém blogu pak popsal, jak vypadalo náměstí, které sousedí s tím Rudým. Byla to prý stonožka z vlajek a obskurních nápisů a k tomu hrála dosti nesourodá hudba. “Ze scény povzbuzovala demonstranty zpěvačka Vika Cyganova, známá svým hitem 'Ruská vodko, cos to udělala, ruská vodko, tys mě zničila'," píše dále na svém blogu Just. “Majdan je fašismus,“ hlásaly transparenty na náměstí a jeden fanoušek se jal diskutovat s reportérem. "Počkejte, jak se vám tady s námi líbí? Tak povězte,“ ptal se ho jeden z ruských demonstrantů. "Máte to tady super,“ odpověděl mu Just a raději unikl za policejní kordon.

Debata s demonstranty nic moc 

"Máte hezký transparent,“ chtěl pak dále diskutovat reportér s dalším účastníkem akce, který přišel na Antimajdan vyzbrojen zvláštní konstrukcí. Jeho plakát proti Evropské unii doplnil podomácku vyrobeným modrým hadem s dvanácti hvězdami. 

"To je on. To je ten Čech. To je ten had slizkej z Evropy,“ začal vyřvávat transparentník. Než mu stačil Just odpovědět, začala silnici, na které probíhala ona záživná debata, čistit rojnice vojáků ministerstva vnitra.

Takto se Jiří Just pohádal v ruské televizi dříve.

“Brad Pitt to má fakt těžký,“ končí přirovnáním své role hollywoodského hrdiny na akci Antimajdan zpravodaj Aktuálně.cz Jiří Just.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bra

aktivistická politika STAN

To jste zhodnotil přesně, i já jsem z vývoje hnutí jako její (nyní už bývalý) volič zklamaný. Čím ale mslíte, že to je, že se tak odchílila od svých kořenů? Je za tím nové vedení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…