Zásah policie na Staroměstském náměstí, kde došlo v neděli k protestům proti vládě a proti anticovidovým opatřením, je stále rozporovaný. Spolek HON a zejména fotbaloví fanoušci, kteří se protestu zúčastnili, tvrdí, že konflikt vyvolala policie použitím provokatérů a uzavřením ulic, které byly demonstrantům označeny jako kanály, kudy se mají odebrat ze Staroměstského náměstí. Ministr vnitra Hamáček naopak tvrdí, že zásah byl korektní a policejní mluvčí odmítla, že by ze strany policie došlo k provokacím. Objevilo se i srovnání s nechvalně proslulým zásahem policie na Národní třídě v listopadu 1989.
Právě taková srovnání vyvrací bezpečnostní expert Jaroslav Štefec, který k nim dodává, že jsou i tací, kteří by velitele zásahu rádi stíhali, jak se to stalo po listopadu 1989. S tím bezpečností expert jednoznačně nesouhlasí. „Proč by měl být proboha stíhán?! Policie zvládla situaci v daných mezích dobře, bylo minimum věcných škod, minimum zraněných, žádný student Šmíd,“ ptá se spolu s otázkou, co tedy měli policisté udělat a pohrdlivě odkazuje na demonstrace hnutí Black Lives Matter: „Kleknout si před útočníky a líbat jim boty, jako se to děje v USA?“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas