To musím dementovat. My jdeme revolučními kroky. Ministryně Dostálová se rozčílila nad slovy, že se u nás nestaví byty

24. 1. 2019 18:32

Ministryně pro místní rozvoj za hnutí ANO Klára Dostálová zavítala do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu. Důrazně se ohradila proti tvrzení guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka, vypálila slovní salvu proti pravicové opozici a vyjádřila se k nedostatku bytů v Česku. „Jdeme opravdu velmi revolučními kroky,“ zdůrazňovala.

To musím dementovat. My jdeme revolučními kroky. Ministryně Dostálová se rozčílila nad slovy, že se u nás nestaví byty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj

V úvodu se vyjádřila k jednání podvýboru pro justici, kde se řešila otázka, zda a jak Kancelář prezidenta republiky činila pokusy o ovlivňování justice. Dostálové se nelíbilo, že bod na téma justice chtěla na jednání nečekaně zařadit pravicová opozice.

„My jsme si řekli, že se o tom ještě pobavíme na klubu. Pokud z toho vyplyne, že to jsou řádné věci, tak to pojďme zařadit jako řádný bod, ale nepřekvapujme se takovýmito mimořádnými body. Nemám na to žádný názor, my se o tom pobavíme ještě s právníky,“ poznamenala dáma.

Poté Dostálová důrazně odmítla, že by se vracely časy politizace státní správy. Reagovala tím na výtku, že vláda mění způsob, jakým mohou být vyměnění jednotliví tajemníci. „Pokud by ministr rozhodl o odvolání státního tajemníka, musí to být podloženo důkazy, to není založeno na tom, že ministr řekne ‚já si myslím, že...‘,“ zdůraznila dáma s tím, že poslední slovo mají soudy.

Pár slov přidala i k tématu bydlení. Nesouhlasila s guvernérem České národní banky Jiřím Rusnokem, který vládě vytkl, že sice pořád mluví o tom, jak zlepší bytovou situaci, ale reálně nedělá nic. „Toto musím dementovat,“ ohradila se členka vlády. Kabinet prý připravil program výstavba, který bude spuštěn v březnu. V tuto chvíli stát počítá se třemi miliardami korun pro tento program.

Pozornost věnovala i zkrácení stavebního řízení. Vláda prý připravuje zcela novou soustavu zákonů. „Jdeme opravdu velmi revolučními kroky,“ ocenila dáma samu sebe. Už během letošního roku by se mohlo stavební řízení urychlit, protože se počítá s novelou zákona, která stanoví, že pokud se ten či onen úřad nevyjádří ve 30 až 60 dnech k dané věci, má se za to, že se stavbou souhlasí.

Moderátorka Marie Bastlová otevřela ještě jedno téma – šetření policie v agentuře CzechTourism, za kterou Dostálová odpovídala ještě jako náměstkyně své předchůdkyně Karly Šlechtové. Dáma zdůraznila, že agentura je samostatnou právní jednotkou, takže ona jako bývalá náměstkyně a dnes ministryně má prý čisté svědomí. Nevidím důvod z toho vyvozovat nějaké osobní politické důsledky. Nejsem si vědoma žádných pochybení,“ uvedla Dostálová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…