To nám ani nenabídli! Olga Richterová odkryla věc z dělby moci. Vyjádřila se i k Zemanovi

27.10.2021 15:33

Pirátka Olga Richterová, jež se velmi zajímá o problematiku resortu práce a sociálních věcí, si v rozhovoru pro server iDNES.cz posteskla, že toto ministerstvo nebylo straně ani nabídnuto. Richterová by se tak po volebním debaklu Pirátů měla stát „pouze“ místopředsedkyní Poslanecké sněmovny. O všem ale ještě probíhají jednání.

To nám ani nenabídli! Olga Richterová odkryla věc z dělby moci. Vyjádřila se i k Zemanovi
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová

Richterová v rozhovoru popřela tvrzení koalice SPOLU, že Piráti neměli o resort práce a sociálních věcí zájem. Podle jejích slov jim ministerstvo ani nebylo nabídnuto. Piráti ve volbách získali pouhé čtyři mandáty, Starostové a nezávislí, kteří s nimi byli v koalici, je vykroužkovali. Jak Richterová uvádí, na analýze kampaně se nyní intenzivně pracuje. 

Anketa

Ještě přitvrdit proti neočkovaným?

21%
77%
hlasovalo: 27305 lidí

„Jednou z chyb evidentně bylo, že jsme dobře nenaslouchali našim členům, kteří nás v průběhu kampaně upozorňovali na některé nedostatky. O to důležitější nyní je, abychom to řádně vyhodnotili,“ poznamenala.

Vyjádřila se také k výrokům senátora Zdeňka Hraby (STAN), jenž uvedl, že k Pirátům nechová žádnou velkou lásku a jedno ministerstvo je pro ně až dost. Koaliční smlouva uzavřená před volbami však hovoří jinak. „Je znepokojující, že pan senátor Hraba je zároveň také právník. Jeho výrok přitom vyznívá tak, že se smlouvy mají dodržovat, jen pokud jsou pro vás výhodné. Tak to nevidím. Je potřeba se chovat férově a postupovat podle toho, jak jsme se před volbami se Starosty dohodli. V koaliční smlouvě byla jasná pojistka, kterou chtěli hlavně Starostové. Je tam napsané rozdělení ministerstev, které nemělo být méně výhodné pro STAN než poměr 2 : 1 (ve prospěch Pirátů). Zároveň jsme ale realisté, takže jsme po volbách ustoupili a chceme rovné zastoupení. Pro mě osobně je překvapivé, že se pan senátor takto vyjadřuje,“ dodala Richterová. Více informací z jednání o ministerských postech však nechtěla zveřejňovat.

„Jednání stále probíhají,“ opakovala stále s tím, že se jedná o rovném zastoupení.

Své pak Richterová uvedla také k informování veřejnosti o zdravotním stavu prezidenta, kdy je jí líto, že lidé kolem hlavy státu dlouhodobě mlží. „Měli by to být právě vysocí státní úředníci, kteří jednají v zájmu nás všech. Zatím to však vypadá, že hájí jen své zájmy. Je absurdní, že policie musí prověřovat pravost podpisu pana prezidenta na listině svolávající ustavující schůzi Sněmovny. Stejně tak je tu i úplné pohrdání hygienickými předpisy v nemocnici, z čehož se okolí prezidenta navíc samo usvědčilo zveřejněním videa z návštěvy hlavy státu,“ uvedla. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…