To nechcete vidět: Dominik Hašek zpívá Svěrákovo „Není nutno“. VIDEO+AUDIO

25. 3. 2020 9:54

Aby lidé v karanténě přišli na jiné myšlenky a pracující na nucené odstávce si řekli, „nemít prachy nevadí“, zahraje jim Česká televize a Český rozhlas dnes půl hodiny po poledni píseň Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Vadí, nevadí. Slavný refrén, „Není nutno, aby bylo přímo veselo“, si navíc lidé mají s televizí zpívat. Někteří neodolali a na celostátní pěvecké vystoupení nacvičují již dopoledne. Třeba v hokejovém dresu s lapačkou…

To nechcete vidět: Dominik Hašek zpívá Svěrákovo „Není nutno“. VIDEO+AUDIO
Foto: Screen Facebook
Popisek: Dominik Hašek zpívá: Není nutno, aby bylo přímo veselo
reklama

Zdeněk Svěrák je smutný, že mu karanténa zavřela divadlo. Ale fňukat nechce.

Anketa

Kterou písničku by měl hrát rozhlas pro zlepšení nálady?

hlasovalo: 20054 lidí

„Neztrácím naději, že se to zlomí. A lék, který doporučuju odjakživa, je dělání. Když pořád něco děláte, tak vás úzkosti tolik nepřepadají, nemáte na ně čas,“ povzbudil národ z Deníku N.

A aby národ povzbudil ještě více, rozhodl se, že ve středu v půl jedné bude s Jaroslavem Uhlířem zpívat národu z České televize a Českého rozhlasu. Píseň o léčebném účinku dělání by v čase zavřených fabrik a útlumu ekonomiky nevyzněla nejlépe, nasadí proto svou slavnou píseň proti trudomyslnosti „Není nutno, aby bylo přímo veselo. Hlavně nesmí býti smutno, natož aby se brečelo“.

Cítí prý, že těžké časy probudily v lidech solidárnost a vstřícnost. Dokonce takovou, že by jako učitel nyní dal svému národu „jedničku z chování“.

Na polední zpívání se Zdeňkem Svěrákem jsou mnozí natěšení již od rána. Třeba bývalý hokejový brankář a v budoucnu prý prezidentský kandidát Dominik Hašek si na to dokonce vzal svůj dres z Nagana a na ruku lapačku. Pěvecké a taneční číslo, které předvedl, se velmi těžko popisuje.

Nejvíce se vyřádil ve skandované části písně, kde zkrachovalý výrobce sportovního oblečení Dominator a dnes provozovatel ztrátové výroby energetických nápojů Smarty ujišťoval všechny v karanténě, že „zažít krachy nevadí“, ale „zažít nudu vadí“.

Video je třeba zhlédnout až do závěrečného „Wow“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

15:00 Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

Zpěvačka Bára Basiková se v rozhovoru pro Deník.cz, který poskytla na začátku dubna, rozhovořila mim…