To není legrace: V Německu policie vyšetřuje muže, který se snažil zastavit zabijáka v Mnichově

06.08.2016 14:02

Muž, jenž natočil v Mnichově zabijáka, je nyní stíhán za to, že vraha urážel, když na sebe něco přes minutu křičeli. Pak se musel statečný muž skrýt před kulkami. Mluvčí mnichovského státního zastupitelství oznámil, že úřady prošetřují „urážky na úkor mrtvých“.

To není legrace: V Německu policie vyšetřuje muže, který se snažil zastavit zabijáka v Mnichově
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo

Sedmapadesátiletý Thomas Salbey projevil značnou míru hrdinství, když se snažil osmnáctiletého střelce odradit od jeho šíleného počínání. V jednu chvíli po útočníkovi hodil dokonce lahev piva. Osmnáctiletého Aliho Sonbolyho sice od jeho brutálního záměru neodradil, ale projevil velkou míru statečnosti. „Všechno, co jsem měl u sebe, byla pivní lahev, tak jsem jí po něm hodil. Kdybych měl v tu chvíli po ruce zbraň, střelil bych ho do hlavy,“ sdělil statečný muž médiím. Jeho slova přinesl server britského deníku Daily Express.

Celý text v angličtině najdete

V jednu chvíli se agresivní Sonboly rozkřikl, že je Němec. Záběry z přibližně minutového videa obletěly na internetu svět a řada lidí sedmapadesátiletého „kameramana“ ocenila jako velmi statečného muže. Samotář Sonboly, Němec íránského původu, postřílel devět lidí, pak sám zemřel. Stojí za zmínku, že se považoval za Árijce a brojil proti neněmeckému živlu.

Až potud to zní jako klasický příběh. Šílený agresor, proti němuž se postavil odvážný občan. Má to ale háček. Onen statečný občan je vyšetřován. Tuto informaci potvrdil mluvčí mnichovského státního zastupitelství Florian Weinzierl. Jsou prověřovány tzv. „urážky na úkor mrtvých“. Thomas Salbey si ovšem musí na konečný verdikt počkat až po skončení vyšetřování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus tvrdě o Havlovi a pravdolásce: Patent na rozum a ostudný výprask před rozdělením Československa

17:32 Klaus tvrdě o Havlovi a pravdolásce: Patent na rozum a ostudný výprask před rozdělením Československa

Někdejší ministr financí, premiér a prezident Václav Klaus, který byl jedním z hlavních aktérů polis…