To se covid rozšířil z našich divadel? Hrušínský opět běduje

15.06.2021 13:05

Ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský znovu udeřil na vládu Andreje Babiše. Položil si otázku, kdo vymýšlí proticovidová opatření. Nesmyslná opatření. A hned si odpověděl. „Pane Zaorálku,...“

To se covid rozšířil z našich divadel? Hrušínský opět běduje
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský

Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský kroutí hlavou nad tím, jak je možné, že v restauraci vedle jeho divadla se může sejít velké množství lidí, kteří při jídle ani nemusí mít roušky, ale o kousek vedle musí nadále zůstávat divadlo poloprázdné a po návštěvnících se chce, aby stále nosili respirátory.

„Divadlo (i malé) musí být poloprázdné, všichni musí mít testy nebo očkování a roušku na obličeji. Před začátkem představení, o přestávce a po konci se lidé z divadla smíchají s lidmi z restaurace, sundají roušky a s pivem či vínem v ruce si krásně popovídají s jinými lidmi. Normálně. Přijedou a potom zas odjedou narvanou veřejnou dopravou, kde se mačkají jeden na druhého - úplně jak v supermarketu nebo v továrně z holdingu. Tedy normálně, jak jsou po celou dobu pandemie zvyklí,“ zlobil se Hrušínský na sociální síti.

Jedním dechem dodal, že nemá nic proti tomu, aby lidé jezdili v hromadné dopravě, ale unikají mu myšlenkové pochody na jejichž základě vznikají zákazy a nařízení pro kulturu.

„Jen by mě zajímalo, kdo ta nařízení, pane Zaorálku, vymýšlí a schvaluje? Tento způsob rozvolnění zdá se mi poněkud nešťastným. Zřejmě zase česká cesta, že? Nebo mi něco uteklo? Jestli se někde na světě prokázalo, že se pandemie koronaviru do světa rozšířila z českých divadel, tak se omlouvám,“ uzavřel Hrušínský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

19:08 Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

Konzervativní noviny přeložily text novinářek Barri Weiss a Katie Herzog o stále se šířící ideologii…