To se jim náramně povedlo. Kauza „pirátská analýza“ vytočila mnohé starosty

02.11.2021 19:20 | Kauza
autor: jma

Členové hnutí STAN jsou rozezleni z výsledků analýzy, kterou si nechali zpracovat Piráti po svém neúspěchu ve volbách. Podle místopředsedy STAN Stanislava Polčáka by to dokonce mohlo nabourat vyjednávání o postech ve vládě, kde chtějí mít Piráti stejně postů jako Starostové.

To se jim náramně povedlo. Kauza „pirátská analýza“ vytočila mnohé starosty
Foto: JoK
Popisek: Stanislav Polčák

„Nechci přilévat olej do ohně, ale po tornádu reakcí naštvaných Starostů musím s lítostí uznat, že chtěl-li Ivan Bartoš a Pirátská strana zdramatizovat čtvrteční jednání celostátního výboru STAN o vstřícném rozdělení křesel mezi Piráty a STAN, pak se jim to náramně povedlo,“ prohlásil Polčák podle informací serveru Novinky.cz.

V koaliční smlouvě přitom mají Piráti a Starostové uvedeno, že poměr křesel bude nezávisle na výsledku voleb 2 : 1 ve prospěch Pirátů. Ti ale po volebním fiasku přistoupili na rovné zastoupení, kdy by měly mít obě strany stejný počet vládních postů. I tuto dohodu ale kritizují někteří členové hnutí STAN, jako senátor Zdeněk Hraba, podle kterého je „jedno křeslo pro Piráty až moc“. Čtvrteční jednání špiček STAN tak ještě může tuto dohodu zvrátit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Kmotři

Jak je podle vás možné, že tu vládnou stále kmotři, jak sama tvrdíte? Co je podle vás špatně? Nemyslím fakt, že vládnou, ale jak je to možné? Nejde tomu zabránit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Já bych se válečné dani nebránila.“ Černochová vypustila nápad

13:09 „Já bych se válečné dani nebránila.“ Černochová vypustila nápad

Poslankyně Jana Černochová (ODS) v nedělní Partii řekla, že by se nebránila zavedení „válečné daně“.…